Taşpınar Belediyesi 55 KPSS ile İkamet Şartsız Memur Alımı Yapacak

55 KPSS puanı ile kadrolu kamu personeli alımı yapılacağı açıklandı. Taşpınar Belediyesi'ne ikamet şartı olmadan yapılan memur alımının başvuru detayları yazımızda.

Taşpınar Belediyesi 55 KPSS ile İkamet Şartsız Memur Alımı Yapacak

55 KPSS puanı ile kadrolu kamu personeli alımı yapılacağı açıklandı. Taşpınar Belediyesi'ne ikamet şartı olmadan yapılan memur alımının başvuru detayları yazımızda.

09 Mart 2021 Salı 16:04
Taşpınar Belediyesi 55 KPSS ile İkamet Şartsız Memur Alımı Yapacak

55 KPSS ile belediye memuru alınacak.

Taşpınar Belediye Başkanlığı tarafından bir ilan yayımlandı ve 55 KPSS puanı ile kadrolu memur alımı yapılacağına yer verildi. 3 pozisyona yapılan personel alımında başvurular 12-16 Nisan 2021 tarihleri arasında alınacak.

"Taşpınar Belediye Başkanlığı 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'na tabi olarak istihdam edilmek üzere Belediye İtfaiye Yönetmeliği ve Mahalli İdarelere ilk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla memur alınacaktır." ifadeleri ile yayımlanan memur alımı ilanı şu şekilde:

KİMLER BAŞVURABİLİR?

•    Türk vatandaşı olmak.

•    Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

•    Türk Ceza Kanununun53üncümaddesindebelirtilensürelergeçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayıbiryılveyadahafazlasüreylehapiscezasınayadaaffauğramışolsabiledevletingüvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma,   hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

•    Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

•    Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak.

•    İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

•    Her aday yalnızca bir kadroya başvuru yapacaktır.

•    İlan edilen unvanlar için son olarak mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 yılı KPSSP3 lisans grubundan sınava girmiş olmak ve ilgili puan türünden en az 55 (elli beş) puan almış olmak,

•    Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak,

•    İtfaiye Eri kadrosuna başvuracaklar için;657sayılıKanunun48incimaddesinin(A) fıkrasında belirtilen genel şartların yanı sıra Belediye İtfaiye Yönetmeliğinin 15/A maddesinde yer alan özel şartlara göre itfaiy eri kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-)10 kilogramdan fazla fark olmaması ve sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

•    İtfaiye Eri kadrosuna başvuracak adayların Sağlık açısından kapalı mekân, daralan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmak.

•    İtfaiye teşkilatının ihtiyacına göre belirlenen,13.10.1983tarihli ve 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu Hükümlerince verilenen az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

ALIM YAPILAN KADROLAR VE BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

BAŞVURU ŞEKLİ

İlana başvurular itfaiye kadrosu için şahsen, diğer kadrolar için ise mail yolu ile yapılacak. 

İlan metni için TIKLAYIN

BAŞVURU FORMU YAYIMLANDIĞINDA HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN:

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Çaresiz 2021-03-09 16:37:24

Lise mezunu olsa 70puan şartı koşarsınız.