Serban Belediyesi Memur Kadrosuna 60 KPSS ile Personel Alacak

Serban Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruda memur kadrosuna personel alınacağına yer verildi. KPSS 60 puan şartı ile yapılacak alımın detayları yazımızda.

Serban Belediyesi Memur Kadrosuna 60 KPSS ile Personel Alacak

Serban Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruda memur kadrosuna personel alınacağına yer verildi. KPSS 60 puan şartı ile yapılacak alımın detayları yazımızda.

04 Eylül 2020 Cuma 23:10
Serban Belediyesi Memur Kadrosuna 60 KPSS ile Personel Alacak

Serban Belediyesine memur alınacak.

Serban Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanda , memur kadrosunda istihdam etmek üzere 60 KPSS ile kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi. Serban Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği hükümlerine göre yapılacak kamu personeli alımında başvuru bilgilerine kamubulteni.com olarak bu yazımızda yer verdik.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

İlana başvuru yapacak adaylarda aranan genel şartlar şu şekilde:

•    Türk vatandaşı olmak.

•    Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

•    Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak. 

•    Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,  

•    Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak. 

•    İlan edilen kadro için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak

a. İlan edilen unvan için son olarak mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak, 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS)  alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, asgari KPSS puanını almış olmak,    

b. Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak,

c. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bilgisayar işletmeni sertifikasına sahip olmak veya mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğünü belgelemek,

ç. 3.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,

-Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik, İşletme, Kamu Yönetimi bölümlerinin birinden mezun olmak.

-MEB onaylı bilgisayar işletmenliği sertifikasına sahip olmak veya mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğünü belgelemek

-En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak

BAŞVURU

Başvuru formu Kurumumuzdan veya Belediyemizin www.serban.bel.tr internet adresinden temin edilecektir.
Başvuru formuna aşağıdaki belgeler eklenecektir.
•    Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi,
•    Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi, (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir.)
•    Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı veya Noter onaylı sureti (Aslı ibraz edilmek kaydıyla fotokopisi Belediyemizce onaylanabilir.)
•    KPSS Sonuç Belgesinin ÖSYM’nin sitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı,
•    Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı,
•    Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı,
•    2 Adet Fotoğraf (1 adedi forma yapıştırılacak)
•    Sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı sureti (Aslı ibraz edilmek kaydıyla fotokopisi Belediyemizce onaylanabilir.)
•    Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bilgisayar işletmeni sertifikası veya mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğüne dair transkript belgesi aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir.)

          Adaylar, sözlü sınava katılabilmek için;
Adaylar, başvuru esnasında istenilen belgeleri ile birlikte 12.10.2020-16/10/2020 tarihleri arasında ve mesai saatleri içerisinde (08:30-12:30 / 13:30-17:30) müracaatlarını yapabileceklerdir.
Adaylar başvuru belgelerini:
•    Şahsen veya iadeli taahhütlü posta yoluyla Serban Kasabası, Köprübaşı Mahallesi Karapınar Caddesi. No: 5 adresindeki Serban Belediye Başkanlığı Yazı İşleri Müdürlüğüne gönderilebilecektir. (Geciken postalardan Belediyemiz sorumlu olmayacaktır.)
•    Eksik bilgi ve belgelerle ya da nitelikleri uygun olmadığı halde yapılan başvurular, Belediyemiz tarafından değerlendirmeye alınmayacaktır. 
•    Postadaki gecikmeler ve duyuruda belirtilen süre içinde yapılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.
•    Elektronik ortamda, Belediyemiz info@serban.bel.tr e-posta adresine gönderilebilecektir.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.