Şenkaya Belediyesi 50 KPSS ile Memur Alımı Yapacak

Şenkaya Belediyesi tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda KPSS 50 puan şartı ile memur alımı yapılacağına yer verildi. 3 kadroya yapılan personel alımında başvuru detayları haberimizde.

Şenkaya Belediyesi 50 KPSS ile Memur Alımı Yapacak

Şenkaya Belediyesi tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda KPSS 50 puan şartı ile memur alımı yapılacağına yer verildi. 3 kadroya yapılan personel alımında başvuru detayları haberimizde.

22 Nisan 2020 Çarşamba 11:41
Şenkaya Belediyesi 50 KPSS ile Memur Alımı Yapacak

Şenkaya Belediyesi memur alacak.

Şenkaya Belediyesi tarafından bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda Erzurum 'un Şenkaya İlçesi Belediye Başkanlığı bünyesine 3 kadroda istihdam etmek üzere memur alımı yapılacağına yer verildi. KPSS 50 puan şartı ile yapılan personel alımında başvuru detayları haberimizde.

657 Sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; “Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği”  hükümlerine göre  yapılacak kamu personeli alımında başvurular 18.05.2020 -- 22.05.2020 tarihleri arasında alınacak.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

a)    Türk vatandaşı olmak,
b)    Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
c)    Türk ceza kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya dana fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak,
d)    Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
e)    Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak,
f)    İlan edilen kadro için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak,
g)    Hangi kadroya başvuru yaptığına dair dilekçe (Her aday eğitim durumuna göre ilan edilen yalnızca bir kadroya başvuru yapacaktır.)

BAŞVURU İÇİN ÖZEL ŞARTLAR

a)    İlan edilen unvan için son olarak mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak, 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS)  alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, asgari KPSS puanını almış olmak,
b)    Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak,

c)    Veri hazırlama ve kontrol işletmeni ile Bilgisayar işletmeni kadroları için Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bilgisayar işletmeni sertifikasına sahip olmak veya mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğünü belgelemek,
d)    En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak

ALIM YAPILAN KADROLAR VE MEZUNİYET ŞARTI

BAŞVURU

Başvurular 18-22 Mayıs 2020 tarihlerinde aşağıdaki evraklarla birlikte yapılacak.

a)    Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi,
b)    Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet      belgesi, (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir.)
c)    KPSS Sonuç Belgesinin ÖSYM sitesinden alınan barkotlu bilgisayar çıktısı,
d)    Erkek Adayların askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı,
e)    Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı,
f)    2 adet biyometrik fotoğraf, (1 adedi forma yapıştırılacak)
g)    Sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı sureti (Aslı ibraz edilmek kaydıyla fotokopisi Belediyemizce onaylanabilir.)
h)    Veri hazırlama ve kontrol işletmeni ile Bilgisayar işletmeni kadroları için Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bilgisayar işletmeni sertifikası veya mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğüne dair transkript belgesi aslı veya noter onaylı örneği. (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir.)

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.