Sarıyer Belediyesi Zabıta Alımı Başvurusu Başlıyor

Sarıyer Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanda 60 KPSS puanı ile zabıta memuru alımı yapılacağına yer verildi. İlana başvurular başlıyor.

Sarıyer Belediyesi Zabıta Alımı Başvurusu Başlıyor

Sarıyer Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanda 60 KPSS puanı ile zabıta memuru alımı yapılacağına yer verildi. İlana başvurular başlıyor.

31 Ekim 2020 Cumartesi 11:17
Sarıyer Belediyesi Zabıta Alımı Başvurusu Başlıyor

Sarıyer Belediyesi zabıta memuru alımı başlıyor.

İstanbul İli Sarıyer İlçe Belediye Başkanlığı tarafındna geçtiğimiz haftalarda yayımlanan resmi duyuruda, zabıta memuru kadrosunda istihdam etmek üzere kamu personeli alımı yapılacağına yer verilmişti. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre Sarıyer Belediye Başkanlığı bünyesinde kadrolu zabıta memuru olarak istihdam edilecek personellerde aranan şartlar ve başvuru detayları bu yazımızda.

BAŞVURU GENEL KOŞULLARI

Zabıta kadrosuna yapılan memur alımı için başvuru yapacak adaylarda aşağıdaki genel koşullar aranır:

- Türk vatandaşı olmak.

- Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

- Türk Ceza Kanunu’nun 53. Maddesi’nde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

- Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek beden ve akıl hastalığı bulunmamak.

- İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

ÖZEL ŞARTLAR

- İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak ön lisans 2018-KPSSP93 türünde Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, 60 puan ve üzeri KPSS puanını almış olmak.

- Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

- 657 sayılı Kanunun 48. maddesi’nin (a) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliği’nin 13/a maddesi’nde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (±) 10 kg.dan fazla fark olmamak. (Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.)

- Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

- 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen tablonun nitelik kısmında belirtilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, f. Yabancı Dil Sınavı şartı aranan kadrolar için YDS İngilizce sınavından en az (C) seviyesinde puan almış olması gerekmektedir.

BAŞVURULAR BAŞLIYOR

İlana başvuru 2 Kasım tarihinde başlayacak. Başvuru yapmak isteyen adayların aşağıdaki evraklarla birlikte 6 Kasım tarihine kadar müracaatını yapması gerekmektedir.

1. Başvuru Formu

2. Nüfus cüzdanı veya kimlik kartı fotokopisi,

3. Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-Devlet’ten alınan kare kodlu öğrenim belgesi (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),

4. Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),

5. KPSS sonuç belgesinin ÖSYM web sitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı,

6. Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı,

7. Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı,

8. Sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),

9. Yabancı Dil Sınavı şartı aranan kadrolar için İngilizce YDS sonuç belgesinin doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı veya buna denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan bir belgenin aslı veya noter onaylı örneği,

Başvurular şahsen yapılacak.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Sena 2020-10-31 12:56:04

Alım olduktan sonra paylaşım yapıyorlar
Niteliklerini vs. O kişilere göre belirleyip böyle yapıyorlar

Avatar
Umut 2020-11-01 22:46:01

Sadece ön lisans mezunlarımı başvurabiliyor arkadaşlar. Lisans mezunları için geçerli değil mi?

Avatar
Özer 2020-10-31 18:09:05

Erkekler için askerliğini yapmış mı olmak gerekiyor yoksa tecilli olması yeterli mi?

Avatar
alperen 2020-11-02 13:29:46

ingilizce YDS ne alaka ve bu sınav nerden çıktı şimdi ?