Sarıyer Belediyesi Kadın Erkek Zabıta Memuru Alımı İlanı Resmi Gazete'de Yayımlandı

Sarıyer Belediye Başkanlığı bünyesine , kadın ve erkek adaylar arasından 60 KPSS puanı ile zabıta memuru alımı yapılacağı açıklandı. İlan Resmi Gazete 'de yayımlandı.

Sarıyer Belediyesi Kadın Erkek Zabıta Memuru Alımı İlanı Resmi Gazete'de Yayımlandı

Sarıyer Belediye Başkanlığı bünyesine , kadın ve erkek adaylar arasından 60 KPSS puanı ile zabıta memuru alımı yapılacağı açıklandı. İlan Resmi Gazete 'de yayımlandı.

03 Ekim 2020 Cumartesi 00:03
Sarıyer Belediyesi Kadın Erkek Zabıta Memuru Alımı İlanı Resmi Gazete'de Yayımlandı

Sarıyer Belediyesi zabıta alımı ilanı Resmi Gazete 'de yayımlandı.

Resmi Gazete 'nin 3 Ekim 2020 tarihli sayısında bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda , kadın ve erkek adaylar arasından Sarıyer Beleidye Başkanlığı bünyesine zabıta memuru alımı yapılacağına yer verildi. 

Sarıyer Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre , ilk defa atanmak üzere yapılacak zabıta alımında başvuru detaylarına KAMU BÜLTENİ olarak bu yazımızda yer verdik.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Zabıta memuru alımı ilanına başvuru yapacak adayların aşağıdaki başvuru genel koşullarına haiz olması gerekmektedir:

 • Türk vatandaşı olmak.
 • Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
 • Türk Ceza Kanunu’nun 53. Maddesi’nde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
 • Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
 • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek beden ve akıl hastalığı bulunmamak.
 • İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.
 • İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak ön lisans 2018-KPSSP93 türünde Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, 60 puan ve üzeri KPSS puanını almış olmak.
 • Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak
 • 657 sayılı Kanunun 48. maddesi’nin (a) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliği’nin 13/a maddesi’nde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (±) 10 kg.dan fazla fark olmamak. (Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.)
 • Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.
 • 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen tablonun nitelik kısmında belirtilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak
 • Yabancı Dil Sınavı şartı aranan kadrolar için YDS İngilizce sınavından en az (C) seviyesinde puan almış olması gerekmektedir.

ÖZEL ŞARTLAR

Yukarıdaki genel şartların yanı sıra zabıta alımına başvuru yapacak adayların aşağıdaki özel şartları da taşıması gerekmektedir:

BAŞVURU

İlana başvuru yapacak adaylar, 2 ile 6 Kasım tarihleri arasında müracaatını belediyeye şahsen yapacak. Başvuru formu yayımlandığında kamubulteni.com olarak takipçilerimizle paylaşacağız.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Filiz 2020-10-03 07:14:58

tam otuz yaşa girdik her yerden zabıta alımı başladı böyle şansmı olur

Avatar
Batuhan 2020-10-05 13:11:07

Anlamadığım şey lisans mezunu basvuramiyor mu

Avatar
Volkan 2020-10-14 19:11:04

Önlisansdan yerel yönetimi bitirip lisansa tamamladim 2018 kpss önlisans basvurusu yapsam okur mu?