Şahinbey Belediyesi Zabıta Alımı Başvurusu Başladı

Şahinbey Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruda zabıta memuru alımı başvurusunun başladığına yer verildi. İlanın başvuru bilgileri ve başvuru detayları yazımızda.

Şahinbey Belediyesi Zabıta Alımı Başvurusu Başladı

Şahinbey Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruda zabıta memuru alımı başvurusunun başladığına yer verildi. İlanın başvuru bilgileri ve başvuru detayları yazımızda.

14 Eylül 2020 Pazartesi 08:31
Şahinbey Belediyesi Zabıta Alımı Başvurusu Başladı

Şahinbey Belediyesi zabıta memuru alımı başvurusu başladı.

Gaziantep İli Şahinbey Belediyesi tarafından geçtiğimiz haftalarda yayımlanan zabıta memuru alımında başvurular bugün alınmaya başladı. Lisans mezunları arasından yapılacak zabıta memuru alımında adayların KPSS 'den en az 70 almış olması istenmektedir. Başvuru sırasında boy kilo ölçümü yapılacağı için müracaatlar belediyeye şahsen yapılmaktadır. 

Şahinbey Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre yapılan zabıta memuru alımında başvuru formu ve diğer detaylar şu şekilde...

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

İlana başvuru yapacaklarda aranan şartlar şu şekilde:

- Türk vatandaşı olmak.   

- Kamu haklarından mahrum bulunmamak

- Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.                                                                                                                         

- Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek beden ve akıl hastalığı bulunmamak.      

- İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

- İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak Lisans 2018-KPSSP3 türünde Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanın karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak.

- Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

- 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg.dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır. 

- Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak,

- 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,

BAŞVURULAR BAŞLADI

Şahinbey Belediyesi bünyesine yapılan zabıta memuru alımında başvurular başladı. Başvuru yapmak isteyen adayların 18 Eylül tarihine kadar aşağıdaki evrakları Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi Akkent Mahallesi 400 Nolu Cadde No.44/1 Şahinbey/Gaziantep adresinde bulunan başvuru masasına şahsen teslim etmesi gerekmektedir. 

1.Başvuru Formu 

2.Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi

3. Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği,  e-Devlet'ten alınan kare kodlu öğrenim belgesi(Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir)

4. Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir)

5.KPSS sonuç belgesinin ÖSYM web sitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı

6. Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı         

7. Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı

8. Sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir)

 9. 3 fotoğraf (1 adedi forma yapıştırılacak)

Başvuru Formu

Sağlık Durumu Beyan Formu

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Saçmalık!!!!! 2020-09-14 08:53:21

Şahinbey belediyesi alım yapmazsın yaptığında da sunduğun şarrlara bak birsürü gencin işsiz yüzlerce genç kafede orda burda sefil üstelik önlisans lisams mezunu sen bunu bildiğin halde sunduğun bölüm şartlarına bak oda yetmezmiş gibi sunduğun puana bak nereye gidiyorsunuz inanmanın anlamış değilim.