Safranbolu Belediyesi Zabıta Alımı Başvurusu Başlıyor

Safranbolu Belediye Başkanlığı tarafından bir duyuru yayımlandı ve zabıta memuru kadrosuna 70 KPSS ile memur alımı yapılacağına yer verildi. İlana başvurular 2 Kasım günü başlıyor.

Safranbolu Belediyesi Zabıta Alımı Başvurusu Başlıyor

Safranbolu Belediye Başkanlığı tarafından bir duyuru yayımlandı ve zabıta memuru kadrosuna 70 KPSS ile memur alımı yapılacağına yer verildi. İlana başvurular 2 Kasım günü başlıyor.

31 Ekim 2020 Cumartesi 13:36
Safranbolu Belediyesi Zabıta Alımı Başvurusu Başlıyor

Sarıyer Belediyesi zabıta alımı başvurusu başlıyor.

İstanbul Sarıyer Belediye Başkanlığı tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda 4 zabıta memuru alımının başvurusunu 2 Kasım 2020 Pazartesi günü başlayacağına ve 6 Kasım tarihine kadar müracaatların devam edeceğine yer verildi. Belediye Başkanlığı bünyesine, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre yapılacak kamu personeli alımında başvuru detayları haberimizde. Beldiyeye yapılacak zabıta memuru alımında adaylar, müracaatlarını, boy kilo ölçümü başvuru sırasında yapılacağı için şahsen alınacak.

BAŞVURU GENEL KOŞULLARI

Sarıyer Belediyesi zabıta memuru alımına başvuru yapacakların aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir:

a) Türk vatandaşı olmak,

b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

c) Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya dana fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak,

d) Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

e) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek beden ve akıl hastalığı bulunmamak,

f) İlan edilen kadro için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak,

ÖZEL ŞARTLAR

a) İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak, Ön lisans 2018- KPSSP93 türünde Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak,

b) Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmamış olmak,

c) 657 sayılı Kanunun 48’nci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak. Boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (±) 10 kg’dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce başvuru esnasında yapılacaktır.

d) Sınavın yapılacağı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

e) 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

BAŞVURULAR BAŞLIYOR

İlana başvurular aşağıdaki evraklarla birlikte 2-6 Kasım tarihleri arasında alınacak.

1. Başvuru formu Kurumumuzdan veya Belediyemizin resmi internet adresinden (http://www.safranbolu.bel.tr) temin edilecektir. 2. Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi, 3. Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-Devlet’ten alınan kare kodlu öğrenim belgesi (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir), 4. Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir), 5. KPSS Sonuç Belgesinin ÖSYM sitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı, 6. Erkek adayların askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı, 7. Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı, 8. Son 6 ay içerisinde çekilmiş 3 adet biyometrik fotoğraf, (1 adedi forma yapıştırılacak) 9. Sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir.)

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.