KPSS 50 Puan ile İtfaiye Eri ve Zabıta Memuru Alımı için Başvurular 6 Aralık'ta Başlayacak (En Az Ortaöğretim)

Trabzon Büyükşehir Belediyesi'ne itfaiye eri ve zabıta memuru alımı yapılacağına dair resmi duyuru dün yayımlanmış, yayımlanmasıyla birlikte zabıta memuru ve itfaiye eri alımı için başvuru yapmak isteyen adaylar şartları ve başvuru tarihlerini araştırmaya koyulmuştu.

KPSS 50 Puan ile İtfaiye Eri ve Zabıta Memuru Alımı için Başvurular 6 Aralık'ta Başlayacak (En Az Ortaöğretim)

Trabzon Büyükşehir Belediyesi'ne itfaiye eri ve zabıta memuru alımı yapılacağına dair resmi duyuru dün yayımlanmış, yayımlanmasıyla birlikte zabıta memuru ve itfaiye eri alımı için başvuru yapmak isteyen adaylar şartları ve başvuru tarihlerini araştırmaya koyulmuştu.

23 Kasım 2018 Cuma 18:01
KPSS 50 Puan ile İtfaiye Eri ve Zabıta Memuru Alımı için Başvurular 6 Aralık'ta Başlayacak (En Az Ortaöğretim)

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Resmi Gazete ve Devlet Personel Başkanlığı'nca yapılan bilgilendirmede, "Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye İtfaiye Yönetmeliği ve Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla memur alınacaktır." ifadelerine yer verilirken, alım için başvuru yapacak adaylarda KPSS en az 50 puan şartının da aranacağı vurgulanmıştı. Bu arada başvurularda adaylardan en az B sınıfı sürücü belgesi sahibi olma şartı da aranacak.

İLKOKUL, LİSE , ÖNLİSANS YENİ MEMUR ALIM DUYURULARI YAYIMLANDI! DUYURULARI KAÇIRMAMAK, YENİ İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN KAMU BÜLTENİ UYGULAMASINI İNDİRMEYİ UNUTMA. İNDİRMEK İÇİN TIKLA.

YENİ PERSONEL ALIMI DUYURULARIYLA İLGİLİ DİĞER ADAYLARLA İLETİŞİME GEÇMEK, KADIN-ERKEK ADAYLARLA SOHBET EDİP, BİLGİ ALIŞVERİŞİNDE BULUNMAK İÇİN TIKLA.

Peki Kontenjan Dağılımı Nasıl?

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığı zabıta memuru alımı için kontenjan dağılımı aşağıdaki gibi olacak: 

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığı 170 memur alımı için başvuru genel şartları ve itfaiye eri ile zabıta memuru alımı için başvuru özel şartları ise aşağıdaki gibi : 

• Türk vatandaşı olmak. • Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

• Türk Ceza Kanununun 53'üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahküm olmamak.

• Adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak.

• İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

• Yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamasında bir sakınca bulunmamak.

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

a) İlan edilen İtfaiye Eri kadro unvanı için son olarak mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak lise ve dengi okul mezunları için 2018 yılı KPSSP94, önlisans mezunlarının başvuru tarihi itibariyle geçerli olan KPSSP93, lisans mezunlarının 2018 yılı KPSSP3 Kamu Personel Seçme Sınavlarına girmiş ve belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak, Zabıta Memuru kadro unvanı için son olarak mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak önlisans mezunlarının başvuru tarihi itibariyle geçerli olan KPSSP93, lisans mezunlarının 2018 yılı KPSSP3 Kamu Personel Seçme Sınavlarına girmiş ve belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak,

b) Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

c) 657 sayılı Kanunun 48' inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen genel şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesi ve Belediye İtfaiye Yönetmeliğinin 15/A maddesindeki özel şartlara göre, Zabıta Memuru ve İtfaiye eri kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması ve sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak. boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır. d) İtfaiye eri kadrolarına atanacaklar için sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları.

e) İtfaiye eri ve zabıta memuru kadrosuna atanacaklar için itfaiye ve zabıta teşkilatının ihtiyacına göre belirlenen, 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az (B) veya en az (E) sürücü belgesine sahip olmak.

Başvurular 6 Aralık ile 12 Aralık 2018 tarihleri arasında Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığı İnsan Kaynakları Eğitim Dairesi Başkanlığı'na yapılacak. Başvuru sırasında adaylardan www.trabzon.bel.tr adresinden temin edilecek başvuru formu , nüfus cüzdanı ya da kimlik kartının fotokopisi, diploma ya da mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı sureti, KPSS sonuç belgesi, erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair beyan, itfaiye eri ve zabıta memuru alımı için talep edilen sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı sureti, 2 fotoğraf, görevi devamlı olarak yapmasına engel olmadığına dair beyan talep edilecek.

Son Güncelleme: 23.11.2018 18:11
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.