Konya ve Pazar Belediyesi Memur Alımı İlanı Resmi Gazete'de Yayımlandı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile Pazar Belediye Başkanlığına en az 60 KPSS puanı ile kamu personeli alımı yapılacak. İlanın başvurusuna dair detaylar haberimizde.

Konya ve Pazar Belediyesi Memur Alımı İlanı Resmi Gazete'de Yayımlandı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile Pazar Belediye Başkanlığına en az 60 KPSS puanı ile kamu personeli alımı yapılacak. İlanın başvurusuna dair detaylar haberimizde.

21 Ocak 2021 Perşembe 09:20
Konya ve Pazar Belediyesi Memur Alımı İlanı Resmi Gazete'de Yayımlandı

Konya ve Pazar Belediyesi memur alımı ilanı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile Pazar Belediye Başkanlığı memur alımı ilanı yayımladı. Yayımlanan ilanlarda farklı kadrolara kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

● Türk Vatandaşı olmak,

● Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

● Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

● Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle, askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

● Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak,

● İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

İlanların başvuru özel şartları:

a) İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanı almış olmak.

b) Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak. Ayrıca herhangi bir kamu kuruluşunda çalışıyor olmamak.

c) Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

d) Zabıta memuru kadrolarına başvuracaklar için; 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1,67 metre, kadınlarda en az 1,60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+-) 10 kg. dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

e) Zabıta Memuru ve Şoför kadrosuna başvuracaklar için; 13.10.1983 Tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Pazar Belediyesi ilanı kadro dağılımı şu şekilde:

İlan metni için TIKLAYIN

Konya Büyükşehir Belediyesi memur alımı kadro dağılımı şu şekilde:

İlan metni için TIKLAYIN

BAŞVURU TARİHLERİ

Konya Büyükşehir Belediyesi: 22/02/2021 - 26/02/2021

Pazar Belediye Başkanlığı: 22.02.2021-24.02.2021

İlanlara başvuru yapacaklarla bilgi alış verişi için TIKLAYIN

Son Güncelleme: 21.01.2021 09:23
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.