Kestel Belediyesi - BUSKİ Memur ve Zabıta Alımı Başvurusu Başladı 4000 TL Maaş

Kestel Belediyesi ile BUSKİ memur alımı başvuruları bugün alınmaya başladı. KPSS puanı ile iki belediyenin bünyesine yapılan personel alımında adaylar zabıta memuru ve düz memur kadrolarında istihdam edilecek.

Kestel Belediyesi - BUSKİ Memur ve Zabıta Alımı Başvurusu Başladı 4000 TL Maaş

Kestel Belediyesi ile BUSKİ memur alımı başvuruları bugün alınmaya başladı. KPSS puanı ile iki belediyenin bünyesine yapılan personel alımında adaylar zabıta memuru ve düz memur kadrolarında istihdam edilecek.

16 Kasım 2020 Pazartesi 09:27
Kestel Belediyesi - BUSKİ Memur ve Zabıta Alımı Başvurusu Başladı 4000 TL Maaş

Kestel Belediyesi ve BUSKİ memur alımı başladı.

Kestel Belediyesi zabıta memuru, BUSKİ ise kadrolu düz memur alımı yapacağını açıkladı. Yayımlanan ilanlara başvurular bugün başladı. 

GENEL ŞARTLAR

İki ilana başvuru yapacak adaylarda aranan genel şartlar şu şekilde:

 • - Türk vatandaşı olmak.
 • - Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
 • - Türk Ceza Kanunu’nun 53. maddesi’nde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
 • - Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
 • - Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek beden ve akıl hastalığı bulunmamak.
 • - İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

KESTEL BELEDİYESİ

a. Zabıta Memuru kadro unvanı için mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak lisans 2020-KPSSP3 türünde Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan (KPSS) 70 ve üzeri puan almış olmak.

b. Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

c. 657 sayılı Kanunun 48. maddesi’nin (a) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliği’nin 13/a maddesi’nde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (±) 10 kg.’dan fazla fark olmamak. (Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.)

d. Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

e. 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen tablonun nitelik kısmında belirtilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,

Başvurular aşağıdaki evraklarla birlikte belediyeye şahsen yapılacak. Son başvuru 20 Kasım.

 • 1. Başvuru Formu Kurumumuzdan veya Belediyemizin internet sayfasından (http://www.kestel.bel.tr) temin edeceklerdir.
 • 2. Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi,
 • 3. Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-Devlet’ten alınan kare kodlu öğrenim belgesi(Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),
 • 4. Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),
 • 5. KPSS sonuç belgesinin ÖSYM web sitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı,
 • 6. Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı,
 • 7. Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı,
 • 8. Sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),
 • 9. 3 fotoğraf (1 adedi forma yapıştırılacak)

İlan metni için TIKLAYIN

BUSKİ

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü bünyesine 13 düz memur alınacak. Memur alımı özel şartları şu şekilde:

Genel Müdürlüğümüze KPSS Memur alımı için yapılacak başvurular, 16 / 11 / 2020 – 20 / 11 / 2020 tarihleri arasında internet üzerinden, şahsen veya iadeli taahhütlü posta yoluyla yapılacak olup ilanın 4. maddesinin b fıkrasında belirtildiği üzere postadaki gecikmeler ve duyuruda belirtilen süre içerisinde yapılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Başvuru için:

e-posta : memur@buski.gov.tr

:Başvuru formu için TIKLAYIN

İşte başvuru evrakları

a) Başvuru Formu, Kurumumuzdan veya Kurumumuzun www.buski.gov.tr internet adresinden temin edilecektir. b) Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi. c) Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkodlu mezuniyet belgesi (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri Kurumumuzca tasdik edilebilir). ç) Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri Kurumumuzca tasdik edilebilir). d) KPSS sonuç belgesinin ÖSYM web sitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı, e) Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı. f) Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı. g) Son altı ay içerisinde çekilmiş 3 adet biyometrik fotoğraf (1 adedi forma yapıştırılacak)

İlan metni için TIKLAYIN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Faruk 2020-11-16 10:48:11

Basvurudaki evraklari mail uzerinde mi gonderiyoruz