Karatay Belediyesine KPSS ile memur alımı yapılacak

Konya Karatay Belediyesi şehir plancısı(1), memur(4) ve tahsildar(2) olmak üzere toplamda belediye kadrosuna 7 personel alınacağını duyurdu. KPSS’den 70 puan şartı aranan kadrolara başvurular 17.01.2022 günü başlayacak.

Karatay Belediyesine KPSS ile memur alımı yapılacak

Konya Karatay Belediyesi şehir plancısı(1), memur(4) ve tahsildar(2) olmak üzere toplamda belediye kadrosuna 7 personel alınacağını duyurdu. KPSS’den 70 puan şartı aranan kadrolara başvurular 17.01.2022 günü başlayacak.

08 Ocak 2022 Cumartesi 15:15
Karatay Belediyesine KPSS ile memur alımı yapılacak

Kamu kurum ve kuruluşlarının memur ve personel alımı devam ediyor. Karatay Belediyesi tarafından yayımlanan ilanında 7 personel alacağını duyuruldu, başvuracak adayların KPSS’den 70 barajını aşmış olmaları gerekiyor. Şehir plancısı ve memur statüsündeki adayların KPSS P3 puanına bakılırken, tahsildar kadrosu için başvuracak adayların KPSS P93 puanı değerlendirmeye alınacak.

Başvurular başlıyor

Başvuru tarihinde açıklayan belediyenin ilanına göre başvurular 17.01.2022 tarihinde başlayacak 21.01.2022 tarihinde mesai günleri içinde yapılabilecek. Başvurular 08.30-16-30 saatlerinde istenilen belgelerle yapılacak.

Sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi 01.02.2022 tarihinde belediyenin kendi internet sitesinden duyurulacaktır.

Sınav günü 07.02.2022 günü saat 09.00 da başlayacak, yetişmezse bir sonraki güne devam edilecektir. Sınav sözlü şekilde yapılacaktır.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

İlan edilen kadrolara atanmak için başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir;

a) Türk vatandaşı olmak,

b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

c) Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

d) Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

e) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak,

f) İlan edilen kadro için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

BAŞVURU İÇİN ÖZEL ŞARTLAR

a) İlan edilen unvan için son olarak mezun olunan okul itibarı ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak, 2020 yılı KPSS sınavına girmiş ve belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak,

b) Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

BAŞVURU ESNASINDA ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

Başvuru sırasında;

Başvuru Formu Kurumumuzdan veya Belediyemiz www.karatay.bel.tr internet adresinden temin edilecektir, Başvuru Formuna aşağıdaki belgeler eklenecektir.

a) Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının aslı ve kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi,

b) Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya E-devlet üzerinden alınacak barkodlu mezuniyet belgesi, (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilecektir)

c) Yabancı okul mezunları için denklik belgesinin aslı veya noter onaylı örneği, (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilecektir)

d) KPSS Sonuç Belgesinin ÖSYM sitesinden alınan barkotlu bilgisayar çıktısı,

e) Erkek adayların askerlikle ilişiği olmadığına dair yazılı beyanı,

f) Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair yazılı beyanı,

g) 2 adet fotoğraf, (1 adedi forma yapıştırılacak)

h) Hangi kadroya müracaat edeceğine dair başvuru dilekçesi.(Adaylar şartlarını sağladığı yalnızca bir kadroya başvuru yapabileceklerdir.) Belirtilen başvuru tarihlerinde elektronik ortamda veya posta yoluyla yapılan başvurularda fotokopisi gönderilen belgelerin aslının sınav tarihine kadar kurumumuza ibraz edilmesi gerekmektedir. (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilecektir.)

Başvuru İlanı İçin: TIKLAYIN

Son Güncelleme: 08.01.2022 15:25
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.