Karatay Belediyesi 15 Zabıta Memuru Alımı Yapacak

Belediyelere zabıta memuru alımları devam ediyor. Bugün yayımlanan duyuruda Konya Karatay Belediye Başkanlığı bünyesine 15 zabıta memuru alınacağına yer verildi.

Karatay Belediyesi 15 Zabıta Memuru Alımı Yapacak

Belediyelere zabıta memuru alımları devam ediyor. Bugün yayımlanan duyuruda Konya Karatay Belediye Başkanlığı bünyesine 15 zabıta memuru alınacağına yer verildi.

30 Haziran 2020 Salı 15:34
Karatay Belediyesi 15 Zabıta Memuru Alımı Yapacak

Karatay Belediye Başkanlığı zabıta memuru alacak.

Konya 'nın KAratay İlçesi Belediye Başkanlığı bünyesine 15 zabıta memuru alımı yapılacağı duyuruldu. Az önce yayımlanan resmi duyuruda KPSS puanı ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre yapılacak zabıta memuru alımı için başvuruların 10 Ağustos 2020 günü başlayacağına yer verildi. 

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Karatay Belediye Başkanlığınca yayımlanan duyuruda zabıta memuru alımı başvuru genel şartlarına şu şekilde yer verildi:

-Türk vatandaşı olmak, 

- Kamu haklarından mahrum bulunmamak, 

- Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak. 

- Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

-Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek bedensel engeli veya akıl hastalığı bulunmamak.

- İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

- Başvuruda bulunacak lisans mezunu adayların 2018-KPSS P3,  Önlisans mezunu adayların ise 2018-KPSS P93 puan türünde Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) en az 70 puan almış olması gerekmektedir,

- Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak, 

- 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen genel şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesindeki özel şartlara göre, zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

- 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,

- Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak

ÖZEL ŞARTLAR VE MEZUNİYET İLE KPSS ŞARTI

İlanın başvuru özel koşulları şu şekilde:

BAŞVURU

İlana başvurular 10 Ağustos günü başlayacak ve 14 Ağustos 'ta sona erecek. Başvuru formu yayımlandığında haberdar olmak için kamubulteni.com mobil uygulamasını indirin.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.