Kamu Personeli Adayları: 50 KPSS ile 211 Memur Başvuruları Başlıyor

En az lise mezunu adaylar arasından kadrolu 211 memur alımı başvuruları 6 Aralık 2018 günü başlıyor. Peki alım hangi kadrolara yapılacak? Başvuru şartları ne olacak? Detaylar haberimizde.

Kamu Personeli Adayları: 50 KPSS ile 211 Memur Başvuruları Başlıyor

En az lise mezunu adaylar arasından kadrolu 211 memur alımı başvuruları 6 Aralık 2018 günü başlıyor. Peki alım hangi kadrolara yapılacak? Başvuru şartları ne olacak? Detaylar haberimizde.

04 Aralık 2018 Salı 12:21
Kamu Personeli Adayları: 50 KPSS ile 211 Memur Başvuruları Başlıyor

Kamu personeli adayları dikkat: 50 KPSS ile memur alımı başvurusu başlıyor.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ile Trabzon İçmesuyu Ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan ilanlarda en az lise mezunu adaylar arasından 211 adet memur alımı yapılacağı bildirildi. İki ilana başvurular 6 Aralık 2018 Perşembe günü başlayacak.

ALIM YAPILAN KADROLAR VE ÖZEL ŞARTLAR

Trabzon büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanda aşağıdaki kadrolara başvuru alınacağına yer verildi.

BU ALIMDA DEĞİŞİKLİK

Trabzon belediyesi tarafından yayımlanan son dakika duyurusunda yukarıdaki ilanın başvuru şartlarında bazı değişiklikler yapıldığı bildirildi. Söz konusu duyuruda şu ifadelere yer verildi:

Başkanlığımızın İtfaiye Eri alımına ilişkin ilanının 2 nci bölümünde yer alan “ BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI” nda e maddesinde yer alan " en az (E) sürücü belgesine sahip olmak.” ifadesi " en az (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.” şeklinde düzeltilmiştir.
Ayrıca ilanda yer alan tabloda bulunan tüm “En az (E) sınıfı “ ifadeleri “ En az (C) sınıfı” olarak değiştirilmiştir.

Kadro Unvanı Derecesi Adedi Cinsiyeti KPSS Türü KPSS
Puanı
Öğrenim Durumu, Diğer Nitelik ve Şartlar
İtfaiye Eri 8 15 Erkek KPSSP3
(2018)
50

Herhangi Bir Lisans Bölümünden Mezun Olmak ve

En Az (C) Sınıfı Sürücü Belgesi Sahibi Olmak

İtfaiye Eri 9 15 Erkek KPSSP93 50

Herhangi Bir Önlisans Programından Mezun Olmak

ve En Az (C) Sınıfı Sürücü Belgesi Sahibi Olmak,

İtfaiye Eri 10 25 Erkek KPSSP94
(2018)
50

Lise ve Dengi Okul Mezunu Olmak ve En Az (C)

Sınıfı Sürücü Belgesi Sahibi Olmak,

Trabzon İçmesuyu Ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü memur alımı kadro dağılımı ve özel şartlar şu şekilde;

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

Yayımlanan iki ilana başvuru yapacak adayların aşağıdaki genel şartları taşıyor olması gerekmektedir.

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
  • Kamu haklarından mahrum olmamak.
  • Türk Ceza Kanununun 53 'üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamış olmak,
  • Adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış  yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
  • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak.
  • Güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamasında bir sakınca bulunmamak.
  • Memur kadro unvanı için son olarak mezun olunan okul itibariyle ilanda belirtilen öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak KPSSP3 için 2018, KPSSP93 için başvuru tarihi itibariyle geçerli olan taban puanı, KPSSP94 için 2018 yılı KPSS taban puanını almış olmak.

ÖZEL ŞARTLAR

Zabıta Memuru ve İtfaiye eri kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması ve sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

BAŞVURU

İlana baçvurular 6 Aralık günü başlayacak. İki ilanın da başvuruları başladığı anda bildirim alarak haberdar olmak, başvuru formunu edinmek için KAMUBULTENİ.COM mobil uygulamasını indirin.

Android uygulamamızı ücretsiz indirmek için >>>> TIKLAYIN

İOS uygulamasını ücretsiz indirmek için >>>> TIKLAYIN

Son Güncelleme: 04.12.2018 12:29
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.