İkamet Şartsız Düz Memur ve Zabıta Alımı Başvurusu Başlıyor-4 Bin TL Maaşla

İki belediye başkanlığı bünyesine ikamet şartı olmadan zabıta memuru ve düz memur alımı yapılacağı açıklandı. KPSS puanı ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere yapılacak kamu personeli alımında başvurular 16 Kasım ile 20 Kasım tarihleri arasında alınacak. Detaylar yazımızda.

İkamet Şartsız Düz Memur ve Zabıta Alımı Başvurusu Başlıyor-4 Bin TL Maaşla

İki belediye başkanlığı bünyesine ikamet şartı olmadan zabıta memuru ve düz memur alımı yapılacağı açıklandı. KPSS puanı ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere yapılacak kamu personeli alımında başvurular 16 Kasım ile 20 Kasım tarihleri arasında alınacak. Detaylar yazımızda.

14 Kasım 2020 Cumartesi 15:52
İkamet Şartsız Düz Memur ve Zabıta Alımı Başvurusu Başlıyor-4 Bin TL Maaşla

Zabıta ve düz memur alımı başvurusu başlıyor.

İki şehrin Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan duyurularda zabıta ve memur kadrosuna kamu personeli alımı yapılacağına , başvurulaırn 16 Kasım 2020 günü başlayacağına yer verildi. Biz de bu yazımızda ilanların başvuru bilgilerine ve detaylarına yer verdik.

HANGİ İLLERE HANGİ ALIM YAPILIYOR

Resmi Gazete'de yayımlanan ilanlara baktığımızda Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü bünyesine , memur kadrosunda istihdam etmek üzere 13 kamu personeli alımı yapılacağına yer verilirken , Bursa İli Kestel Belediye Başkanlığı bünyesine 5 zabıta memuru alımı yapılacağına yer verildi. 

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

İlanların başvuru genel şartları şu şekilde:

a. Türk vatandaşı olmak.

b. Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

c. Türk Ceza Kanunu’nun 53. maddesi’nde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

d. Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

e. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek beden ve akıl hastalığı bulunmamak.

f. İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

BUSKİ MEMUR ALIMI ÖZEL ŞARTLARI VE BAŞVURU

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü'ne yapılan memur alımında ddetaylar ve özel şartlar şu şekilde:

a) İlan edilen kadro unvanları için mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak Lisans 2020-KPSSP3 türünde Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak kadro unvanları karşısında belirtilen puan türünden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak,

b) Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak,

Başvurular şahsen veya iadeli taahhütlü posta yoluyla Sırameşeler Mahallesi Avrupa Konseyi Bulvarı D Blok No:6/3 Osmangazi /BURSA yerleşkesinde bulunan başvuru bürosuna veya elektronik ortamda www.buski.gov.tr internet adresine yapılacaktır. İlan metni için TIKLAYIN

KESTEL BELEDİYESİ ZABITA ALIMI

Kestel Belediyesi zabıta alımı özel şartları şu şekilde:

a. Zabıta Memuru kadro unvanı için mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak lisans 2020-KPSSP3 türünde Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan (KPSS) 70 ve üzeri puan almış olmak.

b. Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

c. 657 sayılı Kanunun 48. maddesi’nin (a) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliği’nin 13/a maddesi’nde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (±) 10 kg.’dan fazla fark olmamak. (Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.)

d. Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

e. 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen tablonun nitelik kısmında belirtilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,

Başvurular aşağıdaki evraklarla birlikte belediyeye şahsen yapılacak.

1. Başvuru Formu Kurumumuzdan veya Belediyemizin internet sayfasından (http://www.kestel.bel.tr) temin edeceklerdir. 2. Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi, 3. Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-Devlet’ten alınan kare kodlu öğrenim belgesi(Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir), 4. Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir), 5. KPSS sonuç belgesinin ÖSYM web sitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı, 6. Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı, 7. Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı, 8. Sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir), 9. 3 fotoğraf (1 adedi forma yapıştırılacak)

İlan metni için TIKLAYIN

KAMU İLANLARINDAN HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Asd 2020-11-14 16:16:48

Kestel zabita kacla kapatit acaba?

Avatar
ahmet 2020-11-14 17:04:12

en son alımda kaçla kapattı.

Avatar
Fatih 2020-11-14 17:37:54

Orta ögretim olabiliyomu

Avatar
Fatih 2020-11-14 17:38:39

Ortaokul mezunu olabiliyomu

Avatar
Uğur 2020-11-15 02:24:49

70 puanı alan Doktor olur.. Edepsiz insanlar. 70 alacak sınav mı yaptınız.

Avatar
baha 2020-11-15 12:46:32

kestel lisans alıyor 85 ci,varı kapatır

Avatar
Onur 2020-11-17 10:05:08

Ya 70 nedir abi polis mi alıyorsunuz zabıta alt tarafı

Avatar
Ahm 2020-11-16 21:34:33

Düz memur???????