İBB KPSS'siz Kamu Personel Alımı Başvuru Sayısı Açıklandı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı KPSS şartı olmadan 420 personel alımı yapacağını duyurdu. En az ortaöğretim mezunu adaylar arasından yapılan personel alımına başvuru yapan aday sayısı açıklandı.

İBB KPSS'siz Kamu Personel Alımı Başvuru Sayısı Açıklandı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı KPSS şartı olmadan 420 personel alımı yapacağını duyurdu. En az ortaöğretim mezunu adaylar arasından yapılan personel alımına başvuru yapan aday sayısı açıklandı.

16 Aralık 2019 Pazartesi 19:33
İBB KPSS'siz Kamu Personel Alımı Başvuru Sayısı Açıklandı

İBB personel alımına rekor başvuru.

İBB kamu personeli alımında başvurular 17 Aralık 2019 tarihine kadar alınacak. Başvuru yapmak isteyen adayların müracaatını e Devlet kapısı üzerinden yapması gerekmektedir. E Devlet üzeirnden yapılan başvuru sonrası adaylar, istenen evrakları İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı İnsan Kaynakları Şube Müdürlüğü Kemalpaşa Mahallesi Şehzadebaşı Caddesi No: 5 34134 Belediye Sarayı Saraçhane Fatih İstanbul adresine şahsen teslim edecek.

REKOR BAŞVURU

Personel alımı ile ilgili yapılan açıklamada, 16 Aralık 2019 tarihi itibarıyla 15 bin kişinin başvuru yaptığı bildirildi.  Siz de haberin alt kısmında bulunan yorum kısmından başvuru yaptığınız kadroyu yazarak diğer adaylarla bilgi alış verişi yapabilirsiniz.

ALIM YAPILAN KADROLAR ve MEZUNİYET ŞARTI

İlana başvuru yapacak adaylar aşağıdaki kadrolarda istihdam edilecek:

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

İlana başvuru yapacak adayların aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir:

- Türk vatandaşı olmak,

- Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

- Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

- Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak,

- İlan edilen pozisyonlar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak

- Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak,

- Başvuran adaylardan, varsa lisansüstü öğrenim bitirenlerin diplomasının aslı ve Kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi (1 adet)

- Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmaları (20/12/1989 ve daha sonraki tarihlerde doğanlar),

- Avukat pozisyonuna başvuran adaylarda, “Avukatlık Ruhsatı Sahibi Olmak” şartı aranacaktır. Avukatlık ruhsatnamesinin aslı ve Kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi (1 adet)

- Eğitmen pozisyonu için “Atamaya Esas Alan”, Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından hazırlanan “Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esasları”na göre işlem yapılacaktır.

- Eğitmen (Kürt Dili ve Edebiyatı lisans programından mezun olmak) pozisyonu için Milli Eğitim Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulu iş birliği ile açılan Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans ya da Pedagojik Formasyon Programı / Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifikası Programını başarı ile tamamlama şartı aranacaktır.

- İlan edilen pozisyonlar için, aranan öğrenimin yurtdışında bitirilmesi halinde; ortaöğretim kurumları için Milli Eğitim Bakanlığı, yükseköğretim için Yükseköğretim Kurulunca verilen denklik belgelerine göre işlem yapılacaktır.

- Yabancı Dil şartı aranan pozisyonlarda, 6114 sayılı Kanunun 7. maddesinin 6. fıkrası gereğince Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından hazırlanan Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerliklerini Belirleme Yönergesi’ne göre işlem yapılacak, sınavların geçerlilik sürelerinde ise kendi mevzuatları dikkate alınacaktır

BAŞVURU EKRANI VE İSTENEN EVRAKLAR

İlana başvurular aşağıdaki internet sitesi üzerinden yapılacak.

https://www.turkiye.gov.tr/ibb-is-basvurusu

Yukarıdaki linkten başvuru formunu doldurduktan sonra formun çıktısını alın ve aşağıdaki evrakları ekleyerek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı İnsan Kaynakları Şube Müdürlüğü Kemalpaşa Mahallesi Şehzadebaşı Caddesi No: 5 34134 Belediye Sarayı Saraçhane Fatih İstanbul adresine şahsen teslim edin.

- Nüfus cüzdanı aslı ve Kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi (1 adet)

- Mezuniyet belgesinin (mezuniyet notu yazmıyorsa ayrıca not döküm belgesi) aslı ve Kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi (1 adet)

- (Yabancı dil şartı olan pozisyonlar için) YDS sonuç belgesinin internet çıktısı (1 adet)

– YDS yoksa eşdeğer sınav sonuç belgesinin aslı ve Kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi (1 adet)

- Biyometrik fotoğraf (bir tanesi başvuru formuna yapıştırılacak) (2 adet)

BAŞVURU SONUÇLARINDAN VE MEMUR ALIMLARINDAN HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Alaa 2019-12-16 20:13:00

Jakdkfkf

Avatar
Burhan 2019-12-17 00:13:35

Nedir bu yaş sınırı yav 25 28 30 30 yaşından büyüklere isyok bu nasıl bir adalet