En Az Lise Mezunu Zabıta Memuru ve İtfaiye Eri Alımı İçin Yeni İlan

Sivas Belediyesi bünyesine en az lise mezunu adaylar arasından zabıta memuru ve itfaiye eri alımı için ilanlar yayımlandı. İlan detayları haberimizde.

En Az Lise Mezunu Zabıta Memuru ve İtfaiye Eri Alımı İçin Yeni İlan

Sivas Belediyesi bünyesine en az lise mezunu adaylar arasından zabıta memuru ve itfaiye eri alımı için ilanlar yayımlandı. İlan detayları haberimizde.

15 Aralık 2018 Cumartesi 09:14
En Az Lise Mezunu Zabıta Memuru ve İtfaiye Eri Alımı İçin Yeni İlan

Sivas Belediyesi bünyesine zabıta memuru alımı için ilan yayımlandı.

Bugün yayımlanan ilanda zabıta ve itfaiye eri kadrolarında isithdam etmek üzere en az lise mezunu adaylar arasından kadın erkek 60 adet personel alımı yapılacağı bildirildi. Yayımlanan ilanda alınacak personellerden 30 'u itfaiye eri, 30 'u ise zabıta memuru kadrosunda istihdam edilecek. Lise ve Ön lisans mezunu adaylar arasından yapılacak alımın detayları kamubulteni.com 'da.

KADRO DAĞILIMI-KPSS VE MEZUNİYET ŞARTI

BAŞVURU ŞARTLARI

Yayımlanan ilana başvuru yapmak isteyen adayların aşağıdaki genel şartları taşıyor olması gerekmektedir.

 • Türk vatandaşı olmak.
 • Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
 • Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
 • Adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
 • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak.
 • Yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamasında bir sakınca bulunmamak,
 • Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak
 • Zabıta Memuru ve İtfaiye Eri kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme -aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıylaerkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması ve sınavın yapıldığı tarihte İtfaiye Eri için ve Zabıta Memuru için 30 yaşını doldurmamış olmak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.
 • Zabıta Memuru kadrolarına atanacaklar için 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.
 • İtfaiye Eri kadrolarına atanacaklar için sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları.
 • İtfaiye Eri kadrolarına atanacaklar için İtfaiye Teşkilatının ihtiyacına göre belirlenen, 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az C sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Kılavuz için TIKLAYIN

BAŞVURU ŞEKLİ

İlana başvurular Sivas Belediye Başkanlığı 'na şahsen yapılacak. Söz konusu ilana başvurular 7 Ocak 2019 günü başlayacak ve 11 Ocak tarihine kadar devam edecek. İlan başvuru formu yayımlandığı anda bildirim alarak haberdar olmak, yeni zabıta alımlarından anlık haberdar olmak için Kamubulteni.com mobil uygulamasını indirin.

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

Facebook grubu için >>>>TIKLAYIN

Son Güncelleme: 08.02.2019 16:02
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.