En Az 3900 TL Maaşla En Az Lise Mezunu Zabıta Memuru Alımı 2019

En az lise mezunu adaylar arasından zabıta memuru alımı yapılıyor. İki belediyeye yapılan zabıta memuru alımı başvuru detayları, özel şartları ve başvuru şekli haberimizde. İşte alım detayları başvuru şartları ve başvuru şekli.

En Az 3900 TL Maaşla En Az Lise Mezunu Zabıta Memuru Alımı 2019

En az lise mezunu adaylar arasından zabıta memuru alımı yapılıyor. İki belediyeye yapılan zabıta memuru alımı başvuru detayları, özel şartları ve başvuru şekli haberimizde. İşte alım detayları başvuru şartları ve başvuru şekli.

24 Şubat 2019 Pazar 10:25
En Az 3900 TL Maaşla En Az Lise Mezunu Zabıta Memuru Alımı 2019

Başvurusu devam eden zabıta alımları.

Belediyeler bünyesine en az lise mezunu adaylar arasından zabıta alımı yapılıyor. Biz de kamubulteni.com olarak bu haberimizde , yayında olan ilanlara yer verdik. İşte DPB 'de yayınlanan zabıta alım ilanları.

ALIM YAPAN BELEDİYELER

Yayında olan ilanlara baktığımızda Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı 70, Senir Belediye Başkanlığı ise 2 zabıta memuru alımı yapıyor. En az lise mezunu adaylar arasından yapılan zabıta memuru alımı başvuru detayları şu şekilde;

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

Zabıta memuru alımı başvuru genel şartları şu şekilde;

 • Türk vatandaşı olmak.
 • Kamu haklarından mahrum bulunmamak. Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
 • Askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
 • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak.
 • Yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamalarında bir sakınca bulunmamak.
 • Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.
 • 657 sayılı Kanunun 48. Maddesinin (A) fıkrasında belirtilen genel şartların yanı sıra, Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesindeki özel şartlara göre; tartılma ve ölçülme, aç karnına, soyunup ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması,
 • Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

Diyarbakır Belediye Başkanlığı zabıta alımı başvuru özel şartları şu şekilde;

Senir Belediyesi zabıta alımı başvuru özel şartları şu şekilde;

BAŞVURU ŞEKLİ

Senir Belediyesi 4 Mart günü başlayacak. Diyarbakır Belediyesine alımda ise başvurular başladı.  Başvuru yapmak isteyen adayların aşağıdaki evraklarla birlikte 6 Mart 'a kadar Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine bağlı Kültür Kongre Merkezi Hizmet Binasına (Yenişehir İstasyon Caddesi no:65) adresine şahsen müracaat etmesi gerekmektedir.

 • İş Talep Formu
 • KPSS sonuç  Çıktısı,
 • Kimlik Kartı fotokopisi,
 • Diploma veya Mezuniyet Belgesi aslı veya noter onaylı sureti, (aslı ibraz edilmek kaydıyla fotokopisi İdaremizce onaylanabilir)
 • Yabancı okul mezunları için denklik belgesinin aslı veya noter onaylı sureti, (aslı ibraz edilmek kaydıyla fotokopisi İdaremizce onaylanabilir)
 • 2 adet yeni çekilmiş vesikalık fotoğraf
 • Erkek adayların askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş veya yedek sınıfına geçirilmiş olduğuna dair beyanı,
 • Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı
 • İstenilen kadrolar için sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı sureti, (aslı ibraz edilmek kaydıyla fotokopisi İdaremizce onaylanabilir)
 • Hangi kadroya başvuru yaptığına dair dilekçe,

TÜM KAMU İLANLARINDAN, MEMUR ALIMLARINDAN, YENİ ZABITA ALIMLARINDAN BİLDİRİMLE HABERDAR OLMAK İÇİN MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

Son Güncelleme: 24.02.2019 14:53
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
33 yaş işsiz 2019-02-23 19:54:04

Yaş ne oluyor sanki 30 yaşın üstü yatalak felçli ayakta duramayanlar kadrosunda mı çalışacak biraz düşünceli olun

Avatar
Yasssssli 2019-02-23 20:08:46

Allah aşkına artik şu yaş şartini kaldirin.ne yani 35 yaş ustu olan bizler issiz kalalim olelimmi

Avatar
Haakan 2019-02-23 20:24:23

Allah için ilkogretim b ehliyet lisans b ehliyet ben onlisansim c ehliyet istiyolar arkadaş cildiracam ben işe girmeyeyim diye elinizden gelen herseyi yapiyormusunuz anlam veremiyorum

Avatar
Murat 2019-02-23 20:52:18

Gerçekten bu yaş konusuna bir çözüm bulun arkadaş o zaman bu siyasilere de yaş sınırı gelsin 30 yaş üstü bunakya yaptırılmasını bu yaş üstüne ülke emanet ediliyor bunaklara

Avatar
SAÇMA 2019-02-23 20:53:56

Yaaa benim anlamadığım ön lisanslara neşen C sürücü belgesi İstemiş bende B var başvuru yapamam. Mı

Avatar
Volkan 2019-02-23 20:54:18

Yaş sınırı 35 olsa daha iyi olmaz mı

Avatar
Ahmet 2019-02-23 20:52:53

Kpss hangi yılın geçerli

Avatar
25 yaş işsiz 2019-02-23 20:54:40

Engellilerin suçu ne engellileride zabıta olarak alın ne olur yani