Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne 75 İtfaiye Eri Alımı için Başvurular 15 Şubat'ta Başlayacak

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na itfaiye eri alımı için başvuru tarihleri ve şartları bu haberimizde.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne 75 İtfaiye Eri Alımı için Başvurular 15 Şubat'ta Başlayacak

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na itfaiye eri alımı için başvuru tarihleri ve şartları bu haberimizde.

04 Şubat 2021 Perşembe 19:39
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne 75 İtfaiye Eri Alımı için Başvurular 15 Şubat'ta Başlayacak

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na itfaiye eri alımı için başvuru tarihleri geçtiğimiz gün yayımlanan ilanla netleşmiş, ilgili alım için başvuruların 15 Şubat 2021 tarihinde başlayacağı, başvuru işlemlerinin 19 Şubat 2021 tarihine kadar süreceği bildirilmişti. Diyabakır Büyükşehir Belediyesi'nin itfaiye eri alımı için başvuru yapacak adayların aşağıdaki başvuru genel ve özel şartlarını yerine getirmesi gerekiyor. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne itfaiye eri alımı genel ve özel şartları:

 İlan edilen İtfaiye Eri kadrolarına atanmak için başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.

1. Türk vatandaşı olmak.

2. Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

3. Türk Ceza Kanunu'nun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahküm olmamak.

4. Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

5. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak,

6. İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.


 BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI:

1. İlan edilen İtfaiye Eri kadro unvanı için son olarak mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak ve ilgili puan türünden yukarıda tabloda belirtilen asgari puanı almış olmak.

2. Tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması. (Boy ve kilo tespitleri Kurumumuzca yapılacaktır.)

3. Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

4. Sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları.

5. 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilen en az (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

6. Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Belediye Başkanlığı'nın resmi sayfası üzerinden yayımlanan ilanda , alıma dair, "Başvurular 15/02/2021 tarihinden 19/02/2021 tarihi mesai bitimine kadar (belirtilen tarihlerdeki mesai saatlerinde) imzalı Başvuru Formu ve istenilen diğer belgeler ile birlikte, Belediyemiz sağlık personeli gözetiminde boy ve kilo ölçümünü yapmak üzere Elazığ Yolu Yenişehir Mahallesi Yenişehir/Diyarbakır adresinde bulunan Ali Emiri Toplantı Salonuna (Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Ana Hizmet Binasının Arkası) şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacaklardır." ifadelerine yer verilirken, posta ya da diğer şekillerle başvuruların  kabul edilmeyeceğinin altı çizildi. Başvuru yapacak adaylar , başvuru sırasında gerekli belgeler ile diğer ayrıntılara belediyenin resmi sayfasından erişim sağlayabilecekler.

Son Güncelleme: 04.02.2021 20:25
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Zeki 2021-02-04 20:34:07

Beyter

Avatar
Suphi acar 2021-02-04 20:58:01

Herşeyde boy şartı bıktım yeter yahu askerliğe başvurdum boydan elediler bizim suçumuz ne özürlümüyüz biz

Avatar
. 2021-02-05 13:50:47

Özürlüyüz kardeşim