Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Eri Alımı Başvurusu Başlıyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından bir duyuru yayımlandı ve yayımlanan ilanda 60 KPSS ile memur alımı yapılacağına yer verildi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Eri Alımı Başvurusu Başlıyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından bir duyuru yayımlandı ve yayımlanan ilanda 60 KPSS ile memur alımı yapılacağına yer verildi.

13 Şubat 2021 Cumartesi 11:25
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Eri Alımı Başvurusu Başlıyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı itfaiye eri alımı başvurusu başlıyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından geçen hafta bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda ön lisans mezunu 75 itfaiye eri alımı yapılacağına yer verildi. KPSS 60 puan şartı ile yapılacak itfaiye eri alımında başvurular PAzartesi günü alınmaya başlanacak.

"Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye İtfaiye Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS puan türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla 75 adet itfaiye eri alınacaktır." ifadeleri ile yayımlanan itfiaye eri alımı duyurusunda başvuru detaylarına şu şekilde yer verildi:

BAŞVURU ŞARTLARI

İlana başvuru yapacak adaylarda aranan şartlar şu şekilde:

- Türk vatandaşı olmak.

- Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

- Türk Ceza Kanunu’nun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

- Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak,

- İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

- İlan edilen İtfaiye Eri kadro unvanı için son olarak mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak ve ilgili puan türünden yukarıda tabloda belirtilen asgari puanı almış olmak.

- Tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (±) 10 kilogramdan fazla fark olmaması. (Boy ve kilo tespitleri Kurumumuzca yapılacaktır.)

- Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

- Sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları.

- 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilen en az (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

- Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

BAŞVURU 

İlana başvurular 15 Şubat 2021 günü başlayacak. Başvurusunu yapmak isteyen adayların aşağıdaki evraklarla birlikte müracaatını Belediyeye Elazığ Yolu Yenişehir Mahallesi Yenişehir/Diyarbakır adresinde bulunan Ali Emiri Toplantı Salonuna (Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Ana Hizmet Binasının Arkası) adresine şahsen yapılacak. Başvuru sırasında boy kilo ölçümü yapılacak.

- Başvuru formu

- Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının aslı veya Kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi,

- Diploma veya Mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir) (1 adet)

- 2020 KPSS Sonuç Belgesinin ÖSYM sitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı (1 adet)

- Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),

- Askerlikle ilişiği olmadığına dair (erkek adaylar için) beyanı,

- Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı,

- Sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir) (1 adet)

- 2 adet biyometrik fotoğraf (1 adedi başvuru formuna yapıştırılacak)

İlan metni için TIKLAYIN.PDF

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
gül 2021-02-13 12:13:04

bir belediye sadece 75 itfaye eri alıyor yazık ondada torpili olan gidiyor

Avatar
elif 2021-02-13 12:43:25

diğer belediyelere bak bide buna bak yazık koca belediye 75 kisi

Avatar
kerem 2021-02-13 14:10:24

ogretmenlik bolumlerindende alim olsun yeter bu ne zulumdur

Avatar
Nubahar yiğit 2021-02-13 14:20:06

Son 6 ay ikamet şartı niye yok

Avatar
Nubahar yiğit 2021-02-13 14:21:34

Son altı ay ikamet şartı niye yok