Çorum Belediyesi 60 KPSS ile İtfaiye Eri ve Zabıta Memuru Alımı Başvurusu Başladı

Çorum Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruda 60 KPSS puanı ile zabıta memuru ve itfaiye eri alımı yapılacağına yer verildi. İlana başvurular bugün başladı.

Çorum Belediyesi 60 KPSS ile İtfaiye Eri ve Zabıta Memuru Alımı Başvurusu Başladı

Çorum Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruda 60 KPSS puanı ile zabıta memuru ve itfaiye eri alımı yapılacağına yer verildi. İlana başvurular bugün başladı.

04 Ocak 2021 Pazartesi 09:12
Çorum Belediyesi 60 KPSS ile İtfaiye Eri ve Zabıta Memuru Alımı Başvurusu Başladı

60 KPSS ile zabıta ve itfaiye eri alımı başladı.

Çorum Belediye Başkanlığı tarafından bir duyuru yayımlandı ve zabıta memuru ile itfaiye eri alımına başvuruların bugün başladığına yer verildi. "Çorum Belediye Başkanlığı bünyesinde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye İtfaiye Yönetmeliği ve Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS puan türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla zabıta memuru ve itfaiye eri alınacaktır." ifadeleri ile yayımlanan belediye memuru alımı duyurusunda başvuruların bugün başladığı ve Cuma günü sona ereceğine yer verildi. İlana başvurular şahsen yapılacak olup başvuru yapmak isteyenlerin aşağıdaki şartları taşıması gerektiğine yer verildi.

a) Türk vatandaşı olmak.

b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

c) Türk Ceza Kanunu’nun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

d) Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

e) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak.

f) İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

ÖZEL ŞARTLAR

a) İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak kadroların karşısındaki puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak.

b) Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

c) 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen genel şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliği’nin 13/A maddesi ve Belediye İtfaiye Yönetmeliği’nin 15/A maddesindeki özel şartlara göre, zabıta memuru ve itfaiye eri kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

d) Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

e) İtfaiye eri kadrosu için sağlık açısından kapalı mekân, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmak.

f) 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen tablonun nitelik kısmında belirtilen en az (B) veya en az (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak

BAŞVURU

Başvurular aşağıdaki evraklarla birlikte yapılacak. 

a) Başvuru Formu

b) Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi,

c) Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-Devlet’ten alınan kare kodlu öğrenim belgesi (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),

d) Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),

e) KPSS Sonuç Belgesinin ÖSYM sitesinden alınan barkotlu bilgisayar çıktısı,

f) Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı,

g) Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı,

h) Sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),

i) Son altı ay içerisinde çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf (1 adedi forma yapıştırılacak),

j) Hangi kadroya müracaat edeceğine dair başvuru dilekçesi (Sadece bir kadro için başvuruda bulunabilir)

Başvuru sırasında boy kilo ölçümü yapılacağı için müracaatlar Çorum Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne şahsen yapılacak. 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ayşenur 2021-01-04 09:41:10

ilanı yayınlamasaydınız keşke çok belli olmuş torpil olduğu beden eğitimi mezunu ve zabıta hı hı tabi.keşke isimler belli boşuna uğraşmayın deseydiniz

Avatar
Betül 2021-01-04 13:11:28

Ortaöğretimde hiç alım yok..boşuna bakmayın

Avatar
Sümeyra 2021-01-05 11:04:05

Daha dün bu alım İçin e devlet Üzerinden Online başvuru yapılabileceği yazıyordu link vardı şimdi şahsen denilmiş nasıl oluyor

Avatar
Aykut 2021-01-06 19:27:53

çorumdan ikamet etmek gerekiyor mu

Avatar
Muhammed 2021-01-08 01:53:49

Neden bölüm şartı olurki zabitalikta şimdi ben ormancılık bölümü mezunuyum basvuramicakmiuim