Çorlu Belediyesi 65 KPSS ile Zabıta Memuru Alımı Yapacak

Çorlu Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruda 65 KPSS puan şartı ile zabıta memuru alımı yapılacağına yer verildi. Kadın ve erkek adaylar arasından yapılacak zabıta memuru alımının başvuru bilgileri ve başvuru tarihleri yazımızda.

Çorlu Belediyesi 65 KPSS ile Zabıta Memuru Alımı Yapacak

Çorlu Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruda 65 KPSS puan şartı ile zabıta memuru alımı yapılacağına yer verildi. Kadın ve erkek adaylar arasından yapılacak zabıta memuru alımının başvuru bilgileri ve başvuru tarihleri yazımızda.

17 Temmuz 2020 Cuma 19:39
Çorlu Belediyesi 65 KPSS ile Zabıta Memuru Alımı Yapacak

Çorlu Belediyesi zabıta memuru alacak.

Çorlu Belediye Başkanlığı tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda en az 65 KPSS puanı ile zabıta memuru alımı yapılacağına yer verildi. Erkek ve kadın adaylar arasından yapılacak zabıta memuru alımında başvuru bilgileri kamubulteni.com'da.

BAŞVURU ŞARTLARI

Çorlu Belediyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre yapılacak zabıta alımında başvuru genel şartları şu şekilde;

    a. Türk vatandaşı olmak.
    b. Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
    c. Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak. 
    d.Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak. 
    e. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek beden ve akıl hastalığı bulunmamak.
    f. İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

ÖZEL ŞARTLAR

    a. İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak KPSSP93 ve KPSSP3 puanı için 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavına girmiş ve belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak. 
    b. Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.
    c. 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen genel şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesindeki özel şartlara göre, zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır. 
    d. Sınavın yapılacağı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak

    e. 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,

BAŞVURU TARİHİ

Başvurular , başvuru formu ve aşağıdaki evraklarla birlikte 24-28 Ağustos tarihleri arasında alınacak.

•    Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi
•    Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilecektir.), 
•    Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilecektir.), 
•    KPSS sonuç belgesinin ÖSYM web sitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı
•    Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı,
•    Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı,
•    Sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilecektir.), 
•    2 adet biometrik fotoğraf (1 adedi forma yapıştırılacak)
 

Başvuru formu yayımlandığında haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.