Büyükçekmece Belediyesi Zabıta Memuru Alımı Başvurusu Başladı

Büyükçekmece Belediye Başkanlığı 70 KPSS puanı ile zabıta memuru alımı yapacağını açıkladı. Lisans ve ön lisans mezunu adayların başvuru yapabileceği ilanın başvuru detayları yazımızda.

Büyükçekmece Belediyesi Zabıta Memuru Alımı Başvurusu Başladı

Büyükçekmece Belediye Başkanlığı 70 KPSS puanı ile zabıta memuru alımı yapacağını açıkladı. Lisans ve ön lisans mezunu adayların başvuru yapabileceği ilanın başvuru detayları yazımızda.

08 Şubat 2021 Pazartesi 08:30
Büyükçekmece Belediyesi Zabıta Memuru Alımı Başvurusu Başladı

Büyükçekmece Belediyesi zabıta alımı başvurusu başladı.

Büyükçekmece Belediye Başkanlığı tarafından bir duyuru yayımlandı. Belediye resmi internet adresi üzerinden yayımlanan duyuruda başvuru formunun yayımlandığına ve zabıta memuru alıı için başvuruların alınmaya başladığına yer verildi. "Büyükçekmece Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS puan türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla zabıta memuru alınacaktır." başlığı ile yayımlanan resmi duyuruda başvuru detaylarına şu şekilde yer verildi:

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

15 Zabıta memuru alımına başvuru yapacak adayların aşağıdaki başvuru şartlarını taşıması gerekmektedir:

a)    Türk vatandaşı olmak.

b)    Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

c)    Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

d)    Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

e)    Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek beden ve akıl hastalığı bulunmamak.

f)    İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

ÖZEL KOŞULLAR

İlanın başvuru özel şartları ise şu şekilde:

a)    İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak Önlisans 2020-KPSSP93 ve Lisans 2020-KPSSP3 türünde Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak.

b)    Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

c)    657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg.dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce başvuru esnasında yapılacaktır.

d)    Sınavın yapılacağı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

e)    13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,

BAŞVURU FORMU YAYIMLANDI

İlana başvurular aşağıdaki evraklarla birlikte alınacak. 

1.    Başvuru Formu (Başvuru Formu İçin Lütfen Tıklayın)
2.    Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi
3.    Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir), 
4.    Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir), 
5.    KPSS sonuç belgesinin ÖSYM web sitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı
6.    Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı
7.    Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı
8.    Sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir), 
9.    3 fotoğraf (1 adedi forma yapıştırılacak)

Başvuru yapacak adayların yukarıdaki evraklarla birlikte müracaatını Fatih Mah. Şehremini Cad. No:1 Büyükçekmece Belediyesi Hizmet Binası Büyükçekmece/İSTANBUL adresindeki Büyükçekmece Belediye Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne yapması gerekmektedir. Başvuru sırasında boy kilo ölçümü yapılacağı için müracaatlar şahsen yapılacak.

İlanlar yayımlanıyor. Takip için TIKLAYIN

Son Güncelleme: 08.02.2021 10:29
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.