Beyoğlu Belediyesi İkamet Şartsız 80 Düz Memur ve Zabıta Alımı Yapacak

Belediye Başkanlığı bünyesine zabıta ve memur alımı için duyuru yayımlandı. Beyoğlu Belediyesi tarafından yayımlanan ilanda, KPSS puanı ile ikamet şartsız , kadın erkek zabıta memuru ile memur alınacağına yer verildi.

Beyoğlu Belediyesi İkamet Şartsız 80 Düz Memur ve Zabıta Alımı Yapacak

Belediye Başkanlığı bünyesine zabıta ve memur alımı için duyuru yayımlandı. Beyoğlu Belediyesi tarafından yayımlanan ilanda, KPSS puanı ile ikamet şartsız , kadın erkek zabıta memuru ile memur alınacağına yer verildi.

20 Kasım 2020 Cuma 19:58
Beyoğlu Belediyesi İkamet Şartsız 80 Düz Memur ve Zabıta Alımı Yapacak

İkamet şartsız zabıta ve memur alınacak.

İstanbul Beyoğlu Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruda memur ve zabıta memuru kadrolarında istihdam etmek üzere ikamet şartı olmadan, KPSS puanı ile kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi. Beyoğlu Belediye Başkanlığı bünyesinde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak istihdam edilmek üzere; “Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği ile Belediye Zabıta Yönetmeliği” hükümlerine göre yapılacak belediye memuru alımında başvuru bilgileri ile detayları yazımızda.

BAŞVURU GENEL KOŞULLARI

İlana başvuru yapacak adaylarda aranan şartlar şu şekilde:

 • Türk vatandaşı olmak.
 • Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
 • Türk Ceza Kanunu’nun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
 • Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
 • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek beden ve akıl hastalığı bulunmamak.
 • İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.
 • Hangikadroyabaşvuruyaptığınailişkindilekçevermek,(Heradayeğitimdurumuna göre ilan edilen yalnızca bir kadroya başvuru yapacaktır)
 • İlan edilen unvanlar için son olarak mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden asgari KPSS puanını almış olmak.
 • Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.
 • Zabıta memuru kadrolarına başvuracaklar için;657sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48incimaddesinin(A) fıkrasında belirtilen şartların yanısıra BelediyeZabıtaYönetmeliği’nin13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına,soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67metre,kadınlardaen az 1.60metreboyundaolmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10kg’dan fazla farkolmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.
 • Zabıta Memuru kadrolarına başvuru yapacaklar için sınavın yapıldığı tarihte30 yaşını doldurmamış olmak.
 • Zabıta Memuru kadrolarına başvuru yapacaklar 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilen en az (B) sınıfı sürücü belgelerine sahip olmak.    

ÖZEL ŞARTLAR

İlana başvuru yapacaklarda aranan özel şartlar şu şekilde:

BAŞVURU TARİHİ VE ŞEKLİ

İ;lana başvurular aşağıdaki evraklarla birlikte 28 Aralık 2020 ile 4 Ocak 2021 tarihleri arasında şahsen belediyeye alınacak.

Başvuru Formu, Kurumumuzdan veya Belediyemizin internet sayfasından(www.beyoglu.bel.tr)temin edilecektir.
Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi,
Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-Devlet’ten alınan kare kodlu öğrenim belgesi (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir), 
Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir), 
KPSS Sonuç Belgesinin ÖSYM’nin web sitesinden alınan doğrulama barkodlu bilgisayar çıktısı,
Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı,
Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı,
Sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),
3adetbiyometrikfotoğraf,(1 adedi forma yapıştırılacak)

BAŞVURU FORMU YAYIMLANDIĞINDA HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN:

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
İsyan 2020-12-19 21:48:52

Belediyeye şahsen başvuru nedir ya ? Bu kovid döneminde dalga mi geçiyorsunuz. Bide ikamet sartı yok diyorsunuz. Bu ne çelişki böyle !!!

Avatar
Dedico 2020-12-19 21:38:28

70 yüksek diyorsunuz da zaten 80'in altında kapatan yer yok. 74 puan aldım başvuru yaptığım 3 yer de 82-83 ile kapattı.

Avatar
Ali 2020-11-20 20:18:17

70 çok yüsek 60 olmalı

Misafir Avatar
ee 2020-11-21 00:13:14 @Ali

60 olsa ne olucak 80 den aşagı kapatmaz

Beğenmedim! (0)
Avatar
Nihat 2020-11-20 20:20:37

Lan ne 30 yaş siniriymis be 30 yaşındaki kere ekmek yok

Avatar
Vatandaş 2020-11-20 20:28:35

Lütfen lise mezunlarına ötanazi getirin artık. Ha işsiz gezmişiz ha ölmüşüz..

Avatar
Mustafa 2020-11-20 21:49:28

Yaşi git gide 20 ye düşürcekler

Avatar
Berk 2020-11-20 21:55:20

Kpss başarılı olanlar akıllı kpssden 60 altı alanlar gerizekalı evet hiç birşey beceremezler çünkü haklılar özel sektöre adam lazım zaten ama hiç düşünülmüyo kpss düşük olanlar özel sektöre başlıyor ve sınava çalışacak zamanı olmuyor yazık bu devr-i aleme.

Avatar
* 2020-11-20 23:29:10

Hem ikamet şartsız diyorsunuz hem belediyeye şahsen başvuru yapılacaktır diyorsunuz. Şu virüs döneminde millet kalkıp şehirler arası yol mu yapsın. Bu nasıl mantıktır?