Belediyeye 50 KPSS ile En Az Lise Mezunu Sayaç Memuru Alımı Yapılacak

50 KPSS ile belediye Başkanlığı bünyesine en az lise mezunu adaylar arasından sayaç memuru alımı yapılacak. Kozaklı Belediyesi bünyesinde istihdam etmek üzere yapılacak sayaç memuru alımında başvuru bilgileri yazımızda.

Belediyeye 50 KPSS ile En Az Lise Mezunu Sayaç Memuru Alımı Yapılacak

50 KPSS ile belediye Başkanlığı bünyesine en az lise mezunu adaylar arasından sayaç memuru alımı yapılacak. Kozaklı Belediyesi bünyesinde istihdam etmek üzere yapılacak sayaç memuru alımında başvuru bilgileri yazımızda.

15 Ağustos 2020 Cumartesi 09:32
Belediyeye 50 KPSS ile En Az Lise Mezunu Sayaç Memuru Alımı Yapılacak

50 KPSS ile sayaç memuru alınacak.

Belediye Başkanlığı tarafından ilan yayımlandı. Nevşehir İli Kozaklı Belediye Başkanlığı tarafından Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan ilanda en az lise mezunları arasından sayaç memuru alımı yapılacağına yer verildi. 50 KPSS puan şartı ile yapılacak sayaç memuru alımında başvuru bilgilerine kamubulteni.com olarak bu yazımızda yer verdik.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Kozaklı Belediye Başkanlığı bünyesinde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere;“Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği” hükümlerine göre yapılcak alıma başvuru yapacak adayların aşağıdaki başvuru genel şartlarını taşıması gerekmektedir:

- Türk vatandaşı olmak,

- Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

- Türk Ceza Kanununun53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

- Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak,

- İlan edilen kadro için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak,

- İlan edilen unvan için son olarak mezun olunan okul itibarı ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak, 2018 yılı KPSS sınavına girmiş ve belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak,

- Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak,

- 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

ÖZEL ŞARTLAR

BAŞVURU

Kozaklı Belediye Başkanlığı kamu perosneli alımına başvuru yapacak adayların aşağıdaki evraklarla müracaatını yapması gerekmektedir.

a) Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi,

b) Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi, (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir.)

c) Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),

ç) KPSS Sonuç Belgesinin ÖSYM sitesinden alınan barkotlu bilgisayar çıktısı,

d) Erkek Adayların askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı,

e) Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı,

f) 2 adet biyometrik fotoğraf, (1 adedi forma yapıştırılacak)

g) Sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı örneği, (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir)

h) Başvuru formu.

Başvurular yukarıdaki evraklarla birlikte 16-18 Eylül tarihleri arasında aşağıdaki şekilde yapılacak:

Elektronik ortamda,Belediyemiz www.kozakli.bel.tr internet adresine veya info@kozakli.bel.tr e-mail adresine ,

Kozaklı Belediye Başkanlığı Yazı İşleri Müdürlüğüne şahsen veya iadeli taahhütlü posta yoluyla yapabileceklerdir. (Geciken postalardan Belediyemiz sorumlu olmayacaktır.)

Kamu ilanlarını takip için TIKLAYIN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Sefa 2020-08-17 12:23:27

Ehliyetli niye alınıyor demiş vatandaş. At arabasıyla mı gezecek belediye personeli vasfınızı yükseltin biraz !

Avatar
.alioğlu 2020-08-15 16:40:43

Hee alımda illa bir sorun çıkarıyorlar ya bu B ehliyeti şartı da nedir herkes ehliyet mi alıyor imkanı olan var olmayan var yaşam şartları sıkıntılı olanda var bu nedir yani