Az Önce Yayımlandı: En Az Lise Mezunu Yeni Zabıta Memuru Alımı Yapılacak

Bingöl Belediyesi az önce bir duyuru yayımladı. Yayımlanan duyuruda en az lise mezunu 16 zabıta memuru alımı yapılacağına yer verildi. Kadın ve erkek adaylar arasından yapılacak 16 zabıta memuru alımının başvuru bilgileri ve başvuru başlangıç tarihi yazımızda.

Az Önce Yayımlandı: En Az Lise Mezunu Yeni Zabıta Memuru Alımı Yapılacak

Bingöl Belediyesi az önce bir duyuru yayımladı. Yayımlanan duyuruda en az lise mezunu 16 zabıta memuru alımı yapılacağına yer verildi. Kadın ve erkek adaylar arasından yapılacak 16 zabıta memuru alımının başvuru bilgileri ve başvuru başlangıç tarihi yazımızda.

22 Mayıs 2020 Cuma 17:47
Az Önce Yayımlandı: En Az Lise Mezunu Yeni Zabıta Memuru Alımı Yapılacak

Bingöl Belediye Başkanlığı'na zabıta memuru alınacak.

Bingöl Belediyesi tarafından bir duyuru yayımlandı. Az önce yayımlanan yeni duyuruda en az lise mezunu adaylar arasından belediye başkanlığı bünyesine KPSS puanı ile 16 zabıta memuru alımı yapılacağına yer verildi. Bingöl Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre yapılacak.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

Bingöl Belediyesi 'nin zabıta memuru  alımına müracaat etmek isteyenlerin aşağıdaki başvuru genel şartlarına haiz olması gerekmektedir:

- Türk vatandaşı olmak.

- Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

- Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

- Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek beden ve akıl hastalığı bulunmamak.

- İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

ÖZEL ŞARTLAR NELERDİR?

İlanın başvuru özel şartları ise şu şekilde:

- İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak Lise 2018-KPSSP94, Önlisans 2018-KPSSP93 ve Lisans 2018-KPSSP3 türünde Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak.

- Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

- Tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg.dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

- Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

- Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,

MEZUNİYETE GÖRE KADRO DAĞILIMI VE KPSS ŞARTI

BAŞVURU

İlana başvurular 22 Haziran 2020 günü başlayacak. Müracaatlar aşağıdaki evraklarla birlikte yapılacak:

Başvurular yukarıdaki evraklarla birlikte belediyeye şahsen yapılacak.  Başvuru formu yayımlandığında haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Serkan 2020-05-23 17:52:47

Istifa eden uzman çavuşlara neden kadro ayrılmıyor.universite diplomanız yok ama vatana millete bayrağa olan hizmetimiz var. Bu neden göz ardı ediliyor yazik günah degilmi emeklerinize daha once 2 yıl uzman erbaş olarak hizmet eden alınıyordu ve alındı benim 4 yıllık doğuda doku dolu geçti bütün kritik görevlerde bulundum bütün mekun mahalde muharebe olan illerde aktif görev yaptim karşılığı bu mudur ? Sayın devlet büyüklerimize sesleniyorum adalet ve kalkınma partisi nin adaleti nerede ? Siz empati kurarak bi düşünün?

Avatar
Gerçekci 2020-05-25 16:59:02

Inşaat mühendisi ve elektrik mühendisini zabita yapıyorlar. Bu nasıl bi mantiktir biri anlatsın.herkes kendi işini yapsa daha iyi olur