Ankara Mamak Belediyesi Zabıta Memuru Alacak

Mamak Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan zabıta memuru alımı ilanında "Mamak Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS puan türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla zabıta memuru alınacaktır." denildi. İlanın başvuru bilgileri yazımızda.

Ankara Mamak Belediyesi Zabıta Memuru Alacak

Mamak Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan zabıta memuru alımı ilanında "Mamak Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS puan türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla zabıta memuru alınacaktır." denildi. İlanın başvuru bilgileri yazımızda.

29 Eylül 2020 Salı 16:40
Ankara Mamak Belediyesi Zabıta Memuru Alacak

Mamak Belediyesi zabıta memuru alacak.

Ankara Mamak Belediye Başkanlıı tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda, kadın erkek adaylar arasından zabıta memuru alımı yapılacağına yer verildi. 2018 KPSS 'den en az 70 alan adaylar arasından yapılacak zabıta memuru alımında başvuru bilgileri yazımızda.

Mamak Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde kamuya yapılan zabıta memuru alımında ilan bugün yayımlandı ve başvurular, 30 Kasım 2020 ile 4 Aralık 2020 tarihleri arasında alınacak. 

GENEL ŞARTLAR

Zabıta memuru alımına başvuru yapacak adaylarda aranan genel şartlar şu şekilde:

a) Türk vatandaşı olmak.
b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
c) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak. 
d) Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
e) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak.
f) İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak

ÖZEL ŞARTLAR

İlana başvuru yapacak adaylarda aranan özel şartlar ise şu şekilde:

a) İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak Önlisans 2020-KPSSP93 ve Lisans 2020-KPSSP3 türünde Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak.
b) Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.
c) 657 Sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg.dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.
d) Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak. 
e) 13/10/1983 Tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,

 

BAŞVURU

İlana başvurular , aşağıdaki evraklarla birlikte belediyeye 30 Kasım - 4 Aralık tarihleri arasında şahsen yapılacak.

1. Başvuru Formu Kurumumuzdan veya Belediyemizin internet sayfasından (http://www.mamak.bel.tr/) temin edeceklerdir.
2. Nüfus cüzdanının aslı veya fotokopisi (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),
3. Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı. (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),
4. Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı. (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),
5. KPSS sonuç belgesinin ÖSYM web sitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı,
6. Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı,
7. Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı,
8. Sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),
9. Son altı ay içerisinde çekilmiş 3 adet vesikalık fotoğraf (1 adedi forma yapıştırılacak)
 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Avni Safa 2020-09-29 19:18:40

Kpss 2018 mi 2020 mi? Yukarıda 2018 yazıyor, aşağıda özel şartlarda 2020?

Avatar
harun 2020-09-30 09:59:14

zabıta olmak istiyorum

Avatar
Büşra Metin 2020-10-01 12:29:09

Bellidir ya kim olacağı bizim gibileri almazlar adammıZ yok

Misafir Avatar
yok 2020-10-02 21:17:12 @Büşra Metin

adamın olsa sende yapar mısın? yapacaksan yakınmana gerek yok yapmayacaksan istediğini söyle

Beğenmedim! (0)
Avatar
tubbilii 2020-10-02 22:28:18

73 önlisans kpss puanıyla başvursam alınırmıyım acaba ? adanadan sırf bunun için ankaraya gidicem gitigime degsin istiyorum