Aksaray ve Bodrum Belediyesi Zabıta Memuru Alımı Yapıyor-İkamet Şartsız En Az Lise

Bodrum ve Aksaray Belediye Başkanlıkları tarafından yayımlanan duyurularda en az lise mezunları arasından zabıta memuru alımı yapılacağına yer verildi. İlan başvuru bilgileri ve tarihleri yazımızda.

Aksaray ve Bodrum Belediyesi Zabıta Memuru Alımı Yapıyor-İkamet Şartsız En Az Lise

Bodrum ve Aksaray Belediye Başkanlıkları tarafından yayımlanan duyurularda en az lise mezunları arasından zabıta memuru alımı yapılacağına yer verildi. İlan başvuru bilgileri ve tarihleri yazımızda.

10 Eylül 2020 Perşembe 23:09
Aksaray ve Bodrum Belediyesi Zabıta Memuru Alımı Yapıyor-İkamet Şartsız En Az Lise

Aksaray ve Bodrum Belediyesi zabıta alacak.

Aksaray ile Bodrum Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan duyurularda 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre zabıta memuru alımı yapılacağına yer verildi. 60-70 KPSS puan şartı ile yapılacak zabıta memuru alımında başvuru bilgileri kamubulteni.com'un yazısında.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam etmek üzere yapılacak zabıta memuru alımında başvuru genel şartlarına şu şekilde yer verildi:

- Türk vatandaşı olmak,

- Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

- Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

- Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek bedensel engeli veya akıl hastalığı bulunmamak.

- İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

- Başvuruda bulunacak lisans mezunu adayların 2018-KPSS P3, Önlisans mezunu adayların ise 2018-KPSS P93 ve lise veya dengi okul mezunu adayların ise 2018-KPSS P94 puan türünde Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) aşağıdaki tablolarda belirtilen puanları almış olması gerekmektedir,

- Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak,

- 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen genel şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesindeki özel şartlara göre, zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (±) 10 kilogramdan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

- 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,

- Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak,

ÖZEL ŞARTLAR ve BAŞVURU TARİHİ

Aksaray Belediyesi zabıta memuru alımı özel şartları şu şekilde:

Başvuru tarihleri: 14/09/2020 - 18/09/2020

Bodrum Belediyesi

Başvuru tarihleri: 12 Ekim 2020 - 16 Ekim 2020

BAŞVURU FORMLARI YAYIMLANDIĞINDA HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN:

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
H 2020-09-11 07:20:04

Bezdim bu sürücü belgesi koşullarından

Avatar
R 2020-09-11 14:52:01

Sırf kilom tutmadığı için olmaması

Avatar
Osman 2020-09-11 14:27:11

Orta okul olsa ölürmüsünüz

Avatar
tugba 2020-09-11 15:46:55

Önlisansa artık mahalli idareler şartı koymayın yaa normal önlisans mezunları da başvuru yapabilsin