Aksaray Belediyesi Zabıta Memuru Alımı Başvurusu Başladı

Aksaray Belediye Başkanlığı tarafından bir duyuru yayımlandı ve 2020 yılı zabıta memuru alımı başvurularının alınmaya başladığı bildirildi. En az lise mezunları arasından yapılan zabıta memuru alımı için başvuru detayları yazımızda.

Aksaray Belediyesi Zabıta Memuru Alımı Başvurusu Başladı

Aksaray Belediye Başkanlığı tarafından bir duyuru yayımlandı ve 2020 yılı zabıta memuru alımı başvurularının alınmaya başladığı bildirildi. En az lise mezunları arasından yapılan zabıta memuru alımı için başvuru detayları yazımızda.

14 Eylül 2020 Pazartesi 08:20
Aksaray Belediyesi Zabıta Memuru Alımı Başvurusu Başladı

Aksaray Belediyesi zabıta alımı başladı.

Aksaray Belediye Başkanlığı tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda en az lise mezunları arasındna zabıta memuru alımı yapılacağına yer verildi. İkamet şartı olmadan belediye başkanlığı bünyesinde istihdam etmek üzere yapılan zabıta memuru alımında başvurular bugün alınmaya başladı. 

Aksaray Belediye Başkanlığı bünyesinde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre yapılacak zabıta memuru alımında lise, ön lisans ve lisans mezunu adaylar arasından alımın gerçekleştirileceği, adayların2018 KPSS 'den en az 60 almış olması gerektiğine yer verildi. Biz de kamubulteni.com olarak bu yazımızda ilanın başvuru bilgilerine ve başvuru formuna yer verdik.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Aksaray Belediye Başkanlığı zabıta memuru alımı ilanına başvuru yapacak adayların aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir:

- Türk vatandaşı olmak,

- Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

- Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

- Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek bedensel engeli veya akıl hastalığı bulunmamak.

- İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak. 

- Başvuruda bulunacak lisans mezunu adayların 2018-KPSS P3, Önlisans mezunu adayların ise 2018-KPSS P93 ve lise veya dengi okul mezunu adayların ise 2018-KPSS P94 puan türünde Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) en az 60 puan almış olması gerekmektedir,

- Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak,

- 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen genel şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesindeki özel şartlara göre, zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (±) 10 kilogramdan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

- 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,

- Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak,

ÖZEL ŞARTLAR

BAŞVURULAR BAŞLADI

Aksaray Belediye Başkanlığı zabıta memuru alımı başvuruları başladı. İlana başvuru yapmak isteyen adayların 18 Ekim 2020 tarihine kadar aşağıdaki evrakları Aksaray Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne şahsen teslim etmeleri gerekmektedir. 

- Başvuru Formu,

- Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi,

- Diploma veya Mezuniyet Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınan barkodlu öğrenim belgesi (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilecektir),

- Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilecektir),

- KPSS Sonuç Belgesinin ÖSYM’nin internet sitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı,

- Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair yazılı beyanı,

- Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair yazılı beyanı,

- Sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilecektir),

- Son altı ay içerisinde çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf

 Başvuru Formu içinTıkla

KAMU İLANLARINDAN HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN:

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.