55 KPSS ile İtfaiye Eri Alınacak: Başvuru Başladı

Elazığ 'da , Bükardi Belediyesi bünyesine 55 KPSS puanı ile itfaiye eri alınacak. Başvurular bugün başladı. Peki ilana kimler başvuru yapabilecek? Şartlar nelerdir? İşte başvuru detayları.

55 KPSS ile İtfaiye Eri Alınacak: Başvuru Başladı

Elazığ 'da , Bükardi Belediyesi bünyesine 55 KPSS puanı ile itfaiye eri alınacak. Başvurular bugün başladı. Peki ilana kimler başvuru yapabilecek? Şartlar nelerdir? İşte başvuru detayları.

06 Ocak 2020 Pazartesi 14:10
55 KPSS ile İtfaiye Eri Alınacak: Başvuru Başladı

55 KPSS ile itfaiye eri alımı başvurusu başladı.

Bükardi Belediyesi tarafından yayımlanan duyuruda 55 KPSS şartı ile 2 itfaiye eri alımı yapılacağına yer verildi. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak Bükardı Belediye Başkanlığı bünyesine yapılan itfaiye eri alımında başvuru şartları haberimizde.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Bükardi Belediyesi itfaiye eri alımına başvuru yapacak adayların aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir:

- Türk vatandaşı olmak,

- Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

- Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

- Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak.

- İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

- 2018 yılı KPSS P3 lisans grubundan sınava girmiş olmak ve ilgili puan türünden en az 55 (ellibeş) puan almış olmak,

- Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

- 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen genel şartların yanı sıra Belediye İtfaiye Yönetmeliğinin 15/A maddesindeki özel şartlara göre, itfaiye eri kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması ve sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

- Sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmak

- Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin herhangi birinden mezun olmak ve en az B Sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak

-  Lisans mezunu olmak.

BAŞVURU

Bükardi Belediyesi tarafından yayımlanan duyuruda başvuruların 10 Ocak 2020 tarihine kadar aşağıdaki evraklarla birlikte yapılacağına yer verildi.

-  Başvuru Formu

-  Nüfus cüzdanı aslı veya Kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi

-  Diploma veya Mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği, E-devlet üzerinden alınacak barkodlu mezuniyet belgesi (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir)

-  Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir)

-  KPSS Sonuç Belgesinin ÖSYM sitesinden alınan barkodlu bilgisayar çıktısı,

-  Askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı,

-  Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı,

-  2 Fotoğraf (1 adedi forma yapıştırılacak),

-  En az B sınıfı sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir)

Başvurular Bükardı Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğü’ne şahsen yapılacak.

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
İbrahim 2020-01-06 15:56:52

Sivil savunma ve itfaiyecilik mezunları neden alınmıyorda herhangi bir lisans alınıyo

Avatar
Berat 2020-01-06 22:11:00

Gidin işi olmayan lisansları alın itfaiye mezunları boş gezsin o adamlar hayatında lans görmedi biz ustumuz başımız köpüğün içinde ders işledik kaç metrelik kulelerde eğitim yaptık sırf işi öğrenelim diye yazık vAllahi yazikkk.

Misafir Avatar
bağımsız itfaiyeci 2020-01-24 20:07:28 @Berat

kardeş torpil olduğu ne kadar belli görmüyomusun herşey belli işte :(

Beğenmedim! (0)
Avatar
Ünal 2020-01-06 16:58:56

Askerlik tecilliyim. Kabul olurmu

Avatar
Tayfur 2020-01-06 21:52:18

2019 lisans kabul edilir mi sizce?

Avatar
Kocaeli 2020-01-06 22:11:16

Alıcakları adama göre şar koymuşlar anlamadınmı arkadaşım hakkımı yiyen nekadar insan varsa ahirette kıçlarndan kan alıcam

Avatar
Furkan 2020-01-08 16:09:38

Ne demek lisans mezunu b ehliyet sahibi ya? Gerçekten bu kadar adaletsiz bir alım olamaz. Sivil Savunma ve İtfaiyecilik mezunuyum kpss 80 c ehliyetim var ama tercih edilen kişiler yine akrabalar yine tanıdıklar sözün bittiği yer Allah vicdan versin.