4 Bin TL Maaşla Türkiye Geneli İtfaiye Eri ve Zabıta Alımı Yapılacak

Türkiye Genelinde Belediyelere zabıta memuru ve itfaiye eri alımları yapılacak. 2019 yılı ikinci dönem için ilk ilanların ardından diğer şehirlerin belediyeleri de ilan hazırlığına başladı. İşte detaylar.

4 Bin TL Maaşla Türkiye Geneli İtfaiye Eri ve Zabıta Alımı Yapılacak

Türkiye Genelinde Belediyelere zabıta memuru ve itfaiye eri alımları yapılacak. 2019 yılı ikinci dönem için ilk ilanların ardından diğer şehirlerin belediyeleri de ilan hazırlığına başladı. İşte detaylar.

26 Ağustos 2019 Pazartesi 08:25
4 Bin TL Maaşla Türkiye Geneli İtfaiye Eri ve Zabıta Alımı Yapılacak

Türkiye geneli itfaiye eri ve zabıta alımları yapılacak.

Türkiye genelinde belediyelere 2019 yılının son aylarında yüzlerce zabıta ve itfaiye eri alımları yapılacak. 2019 yılının ikinci yarısında ilk ilanlar geldi ve 2 belediye zabıta ile itfaiye eri alımı yapacağını duyurdu. 

Bu ilanların ardından diğer belediyeler de harekete geçti ve ilan hazırlıklarına başladı.

SEÇİMLER SONA ERDİ

31 Mart 2019 günü yapılan seçimler sonrası belediye başkanları mazbatalarını aldı ve görevlerine Nisan ayı itibariyle başladı. Belediye başkanları görevlerine başladıktan 4 ay geçti ve ilk ilanlar gelmeye başladı.

ZABITA  MEMURU VE İTFAİYE ERİ ALIMLARI YAPILACAK

Geçtiğimiz yıl Türkiye genelinde birçok belediye en az lise mezunu adaylar arasından zabıta memuru ve itfaiye eri alımı yapmıştı. Ancak birçok belediye ilan yayımlamamıştı. Bu yıl ilan yayımlamayan belediyelerin zabıta memuru ve itfaiye eri için ilan yayımlayacağı bildirildi. 

Öte yandan geçtiğimiz yıl alım yapan belediyelerde de personel açılığı olması nedeniyle zabıta memuru ve itfaiye eri alımı yapılacağı bildirildi. 

BAŞVURU ŞARTLARI AÇIKLANDI

Zabıta memuru ve itfaiye eri alımlarında başvuru şartları şu şekilde olacak:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
  • Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
  • Türk Ceza Kanununun 53'üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak
  • Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
  • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak. -İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.
  • Yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamasında bir sakınca bulunmamak
  • Zabıta memuru ve itfaiye eri kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması.
  • Başvurunun yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.
  • Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmamış olmak.

KPSS ŞARTI DETAYI

Zabıta ve itfaiye eri alımları KPSS puanı ile olur. Ancak KPSS puan sınırı yönetmelikte yoktur. Sınırın belirlenmesi belediyelere verilmiştir. Geçtiğimiz yıl yayımlanan ilanlara baktığımızda belediyeler 50-55-60-70 ve 80 KPSS şartları ile zabıta memuru ve itfaiye eri alımları yapılmaktadır. 

HEM KADIN HEM ERKEK ALIMI

Zabıta ve itfaiye eri kadrolarına alımlar kadın ve erkek adaylar arasından yapılmaktadır.

İLANA BAŞVURACAKLAR BU SAYFADA

Zabıta memuru ve itfaiye eri alımlarını bekleyenler bu sayfada >> TIKLA KATIL

İLANLAR KAMUBULTENİ.COM 'DA OLACAK. BİLDİRİMLE İLANLARDAN HABERDAR OLMAK İÇİN MOBİL UYULAMAMIZI İNDİRİN >>

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

Son Güncelleme: 26.08.2019 08:40
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Selin 2019-08-24 14:06:08

Başvuru ne zaman niye yazmıyor ?

Avatar
Kaşıf 2019-08-24 23:26:59

Emeklilik yaşı yükseldiği gibi işe alımlarda ki yaş şartını da yükseltılmesi gerekli ,daha uyumlu olur.yoksa yaşı 35 üstü olanlar işsiz,olup emekliliğini hayalini kurar.ondan sonra işsizlik artarda artar

Avatar
Emircan 2019-11-24 19:43:33

Eskişehir zabıta alımı varmı

Avatar
Emircan 2019-11-24 19:44:11

Zabıta alımı yapıyorlarmı

Avatar
Sedat yenmiş 2019-08-24 14:04:24

Eyt liler nolcak yaş siniri koyuyorsunuz

Avatar
ulaş hakkı parlak 2019-08-24 14:11:18

Başvurular nezaman ve nereden yapılıyor bilen varmı

Avatar
Misafir 2019-08-24 14:51:49

Evet başvurular ne zaman başlıyor nerden yapıyoruz bize bu konuda da Bilgi verebilir misiniz ?

Avatar
Mikail Bozkurt 2019-08-24 20:47:31

Arkadaşlar bu tür baş vurular alım ilanı yayımlayan belediyelere gidilerek ilgili evraklar teslim edilerek yapılır.