4 Bin TL Maaşla En Az Lise Mezunu Zabıta Memuru Alımı Yapılacak

Farklı illerde belediyeler bünyesine en az lise mezunu adaylar arasından zabıta memuru alımı yapılacak. KPSS düşük puan ile yapılacak zabıta memuru alımında başvuru tarihleri ve başvuru bilgileri haberimizde.

4 Bin TL Maaşla En Az Lise Mezunu Zabıta Memuru Alımı Yapılacak

Farklı illerde belediyeler bünyesine en az lise mezunu adaylar arasından zabıta memuru alımı yapılacak. KPSS düşük puan ile yapılacak zabıta memuru alımında başvuru tarihleri ve başvuru bilgileri haberimizde.

08 Temmuz 2020 Çarşamba 22:22
4 Bin TL Maaşla En Az Lise Mezunu Zabıta Memuru Alımı Yapılacak

4 belediyeye zabıta alınacak.

4 farklı belediye başkanlığı tarafından yayımlanan duyurularda en az lise mezunu adaylar arasından zabıta memuru alımı yapılacağına yer verildi. Biz de kamubulteni.com olarak bu yazımızda güncel zabıta memuru alımı ilanlarına , zabıta memuru alımı başvuru şartlarına ve başvuru tarihlerine yer verdik. 

İlanlar yayımlanıyor. Takip için TIKLAYIN

BELEDİYE BAŞKANLIKLARINA ALIM OLACAK

Yayımlanan zabıta alımlarına baktığımızda Bekilli, Karatay, Sultangazi ve Akıncılar Belediye Başkanlıkları bünyesine 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre alım yapılacağı, alınacak personellerin zabıta kadrosunda kadrolu memur olarak istihdam edileceğine yer verildi. 

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

İlana başvuru yapacak adaylarda aşağıdaki genel şartlar şu şekilde:

- Türk vatandaşı olmak,

- Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

- Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

- Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek bedensel engeli veya akıl hastalığı bulunmamak.

- İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

- Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak,

- 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen genel şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesindeki özel şartlara göre, zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

- 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,

- Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak, 

ÖZEL ŞARTLAR

Karatay Belediyesi

Başvuru tarihleri: 10-14 Ağustos 2020

Sultangazi Belediyesi

Başvuru tarihleri: 4-10 Ağustos 2020.

Akıncılar Belediyesi

Başvuru tarihleri: 23-27 Temmuz 2020.

Bekilli Belediyesi

Başvuru tarihleri: 14-28 Temmuz 2020.

DİĞER BELEDİYELERİN İLANLARI GELİYOR

Güncel zabıta alımları bu şekilde. Bu illerin dışındaki il ve ilçe belediyelere de zabıta alımları yapılacak. İlanlar yayımlandığında bildirimle haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Yunus 2020-07-09 13:30:07

Abla yıl olmuş 2020 sen 2017 diyorsun

Avatar
Teslime 2020-07-08 23:06:57

2017 kpss puanım var başvuru talebinde bulunabiliyormuyum

Avatar
Mutlu 2020-07-09 15:18:31

Hangi il için?