4 Bin TL Maaşla 12 Kadın 68 Erkek Zabıta Memuru Alımı Yapılacak

Çankaya Belediye Başkanlığı tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda en az lise mezunu adaylar arasından 80 zabıta memuru alımı yapılacağına yer verildi. Düşük KPSS ile kadın erkek adaylar arasından yapılacak zabıta memuru alımında başvuru şartları ve başvuru tarihleri haberimizin devamında.

4 Bin TL Maaşla 12 Kadın 68 Erkek Zabıta Memuru Alımı Yapılacak

Çankaya Belediye Başkanlığı tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda en az lise mezunu adaylar arasından 80 zabıta memuru alımı yapılacağına yer verildi. Düşük KPSS ile kadın erkek adaylar arasından yapılacak zabıta memuru alımında başvuru şartları ve başvuru tarihleri haberimizin devamında.

22 Mayıs 2020 Cuma 09:31
4 Bin TL Maaşla 12 Kadın 68 Erkek Zabıta Memuru Alımı Yapılacak

Çankaya Belediyesi en az lise mezunu zabıta memuru alacak.

Ankara Çankaya Belediye Başkanlığı tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda en az lise mezunu adaylar arasından KPSS puanı ile zabıta memuru alımı yapılacağına yer verildi. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre yapılacak zabıta memuru alımının başvuru detaylarına kamubulteni.com olarak bu yazımızda yer verdik.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

Toplamda 80 zabıta alımı için yayımlanan duyuruda başvuru genel şartlarına şu şekilde yer verildi:

- Türk vatandaşı olmak.

- Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

- Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

- Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak.

- İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

ÖZEL ŞARTLAR

- İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak Ortaöğretim (Lise veya dengi) 2018-KPSSP94 Önlisans 2018-KPSSP93 ve Lisans 2018-KPSSP3 türünde Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak.

- Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

- 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg.dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

- Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak. 

- 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,.

MEZUNİYET VE KPSS ŞARTI

Mezuniyete göre kadro dağılımı ve istenen KPSS şartı ile kadın erkek kadrolar şu şekilde :

BAŞVURU

İlana başvuru yapacaklar için müracaatlar 23 Haziran 2020 günü başlayacak. Başvurular , başvuru sırasında boy kilo ölçümü yapılacağı için şahsen yapılacaktır. 

Başvuru evrakları şu şekilde:

1. Başvuru Formu Kurumumuzdan veya Belediyemizin internet sayfasından (http://www.cankaya.bel.tr/) temin edeceklerdir.
2. Nüfus cüzdanının aslı ve fotokopisi (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),
3. Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),
4. Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),
5. KPSS sonuç belgesinin ÖSYM web sitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı,
6. Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı,
7. Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı,
8. Sürücü belgesinin aslı veya fotokopisi (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),
9. Son altı ay içerisinde çekilmiş 3 adet vesikalık fotoğraf (1 adedi forma yapıştırılacak)
 

Başvuru formu yayımlandığında haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ebru 2020-05-23 11:10:23

Neolurdu kadın adaylarda lise yapsaydiniz. En azından adaletli bir kadro dağıtımı yapsaydiniz

Avatar
Hayır 2020-05-28 22:48:38

Abe ehliyet ney ya

Avatar
Sahin 2020-05-23 21:20:30

Kpss 2019 puanı olmuyor mu?

Avatar
Sahin 2020-05-23 21:21:57

Kpss 2019 puanı olmuyor mu?

Avatar
Serhat 2020-05-24 20:01:55

Askerlik tecilli oluyor mu

Avatar
Meto 2020-05-24 23:53:22

Kadınlardada lise mezunu var

Avatar
İso 2020-05-25 13:03:58

Benim bildiğim kadarıyla 40 yaşını kadar Devlet Memurluğuna başvuru yapılabiliyor. Güvenlik Görevlisi de yaş sınırı neden 30 acaba, yoksa alınacak kişiler adrese teslim mi

Avatar
Hoca 2020-05-25 21:55:59

Tecilli olanlar başvuru yapabiliyor mu acaba