İki Jandarma Komutanlığı İlan Yayımladı: Mezuniyet Şartsız Yeni Korucu Alımı

Bitlis İl Jandarma Komutanlığı ile Birecik İlçe Jandarma Komutanlığı mezuniyet şartı olmadan yeni güvenlik korucusu alımı yapılacağına yer verildi. İlan detayları haberimizde.

İki Jandarma Komutanlığı İlan Yayımladı: Mezuniyet Şartsız Yeni Korucu Alımı

Bitlis İl Jandarma Komutanlığı ile Birecik İlçe Jandarma Komutanlığı mezuniyet şartı olmadan yeni güvenlik korucusu alımı yapılacağına yer verildi. İlan detayları haberimizde.

07 Kasım 2018 Çarşamba 11:32
İki Jandarma Komutanlığı İlan Yayımladı: Mezuniyet Şartsız Yeni Korucu Alımı

Bir İl ve İlçe daha korucu alımı için ilan yayımladı.

Önceki gün yayımlanan iki korucu alım ilanının ardından bir il ve ilçe daha yeni güvenlik korucusu alımı için ilanları yayımladı. Kamubulteni.com olarak takipçilerimizle bu ilanların detaylarını paylaşıyoruz.

Yayımlanan ilanlarda Birecik İlçe Jandarma Komutanlığı kendi sınırları içinde bulunan Keskince, Meteler, Böğürtlen, Ilgar, Aşağı Fatmacık, Güzelyurt ve Konak Mahallerinde çalıştırmak üzere 10 adet korucu alımı yapacağını duyurdu. Bunun yanı sıra Bitlis İli tarafından yayımlanan ilanda da il merkezine bağlı köy ve mahallelerde çalıştırmak üzere 4 adet korucu alımı yapılacağına yer verildi.

BAŞVURU ŞARTLARI

 • Türk vatandaşı olmak.
 • Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış olmak ya da 21/6/1927 tarihli ve 1111 sayılı Askerlik Kanununa göre askerlikten muaf olmak, kadın adaylar için 21 yaşını doldurmuş olmak.
 • Düzeltilmemiş nüfus kaydırma göre 40 yaşından büyük olmamak, yeterli sayıda aday bulunmaması halinde 50 yaşını aşmamış olmak,
 • En az ilkokul mezunu olmak.
 • Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
 • 26/09/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 216 ncı maddesinin birinci fıkrasında yazılı; halkın sosyal sınıf, ırk, din; mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme suçlarından mahkum olmamak.
 • Taksirli suçlar ve aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, bir yıldan fazla hapis veyahut affa uğramış olsa bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, uyuşturucu almak ve satmak, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa vurmak suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak.
 • 12/4/1991 tarihli ve 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununda sayılan terör suçlarına katılmamış ve bu konuda hüküm giymemiş olmak.
 • Kan davasından hüküm giymemiş olmak.
 • Hali hazırda görevlendirileceği köyde veya jandarma sorumluluk bölgesindeki mahallede ikamet etmek.
 • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek seviyede hastalığı, engeli veya akıl hastalığı bulunmamak.
 • Siyasi parti üyesi olmamak.
 • Köy/mahalle muhtarlığı ve ihtiyar heyeti üyeliği hariç mahalli idarelerin seçimle göreve gelen organlarında görevli olmamak.
 • Terör örgütleri ile bu örgütlerin yasadışı uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine katılmamış olmak, terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde bulunmamış olmak, örgüt propagandası yapmamış olmak.
 • Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti, iltisakı veya irtibatı bulunmamak,
 • Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması olumlu olmak.

BAŞVURU

Bitlis ili ve Birecik İlçesi korucu alımlarına başvurular şahsen yapılacaktır. Başvuru yapmak isteyen adayların aşağıdaki evraklarla birlikte Jandarma Komutanlıklarına yapılacaktır.

Bitlis korucu alımı başvuru tarihleri: 19 Kasım-26 Kasım

Birecik Korucu alımı başvuru tarihleri: 6 Kasım-16 Kasım.

YENİ KORUCU ALIM İLANLARI YAYIMLANDIĞI ANDA BİLDİRİM ALARAK HABERDAR OLMAK İÇİN;

Android uygulamamızı ücretsiz indirmek için >>>> TIKLAYIN

İOS uygulamasını ücretsiz indirmek için >>>> TIKLAYIN

KAMUBULTENİ.COM  |  ANKARA

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.