Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sağlık Personeli ve Sekreter Alımı Yapıyor

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi bir ilan yayımladı ve en az lise mezunu adaylar arasından sağlık personeli ile sekreter alımı yapılacağına yer verildi. KPSS puan sınırı olmadan yapılan personel alımında başvuru bilgileri haberimizde.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sağlık Personeli ve Sekreter Alımı Yapıyor

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi bir ilan yayımladı ve en az lise mezunu adaylar arasından sağlık personeli ile sekreter alımı yapılacağına yer verildi. KPSS puan sınırı olmadan yapılan personel alımında başvuru bilgileri haberimizde.

23 Temmuz 2020 Perşembe 08:55
Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sağlık Personeli ve Sekreter Alımı Yapıyor

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi personel alacak.

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörlüğü tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda sağlık personeli ve sekreter alımı yapılacağına ye verildi. KPSS puan sınırı olmadan yapılacak kamu personeli alımında adaylar , Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne 657 dayılı Devlet Memurları Kanununun 4. maddesinin (B) fıkrasına göre sözleşmeli olarak istihdam edilecek.

Resmî Gazete’de yayımlanan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar'da yer alan ek 2'nci maddenin (b) fıkrasına göre yapılacak sözleşmeli kamu personeli alımında başvuru bilgileri şu şekilde;

BAŞVURU ŞARTLARI

- Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak,

- Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

- Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

- Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya ilişiği olmamak.

- 657 sayılı Kanunun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

- 2018 yılı KPSS sınavına girmiş olmak,

- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan, emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

- Adaylara hizmet sözleşmesi yapılacak olup, sözleşmede belirtilen şartları yerine getirmediği belirlenen (tespit edilen) adayların sözleşmeleri 1 (bir) ay içerisinde feshedilecektir.

- Başvuracak adayların durumunun; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi gereğince, “Sözleşmeli olarak istihdam edilenler hizmet sözleşmesine aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren 1 (bir) yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olması

- Başvuracak adaylarda yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Kanunun 48.maddesinde belirtilen genel şartlar aranır.

- Lisans mezunları için 2018 KPSS (B) grubu KPSS P3 puanı esas alınacaktır. Önlisans mezunları için 2018 KPSS (B) grubu KPSS P93 puanı esas alınacaktır. Ortaöğretim mezunları için 2018 KPSS (B) grubu KPSS P94 puanı esas alınacaktır.

ÖZEL ŞARTLAR VE KADRO DAĞILIMI

BAŞVURU

İlana başvurular https://ekampus.afsu.edu.tr/basvuru/ adresinden alınıyor. 

Kamu ilanları için TIKLAYIN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.