Pamukkale Üniversitesi Personel Alımı Başvurusu Başladı

Pamukkale Üniversitesi tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda 173 sözleşmeli kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi. İnternet üzerinden yapılan personel alımı başvurusunda başvuru bilgileri haberimizde.

Pamukkale Üniversitesi Personel Alımı Başvurusu Başladı

Pamukkale Üniversitesi tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda 173 sözleşmeli kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi. İnternet üzerinden yapılan personel alımı başvurusunda başvuru bilgileri haberimizde.

12 Ağustos 2020 Çarşamba 09:34
Pamukkale Üniversitesi Personel Alımı Başvurusu Başladı

Pamukkale Üniversitesi personel alacak.

Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğü tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda en az lise mezunu adaylar arasından sözleşmeli kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi. KPSS puan sınırı olmadan yapılacak sözleşmeli kamu personeli alımında başvuru bilgilerine kamubulteni.com olarak bu yazımızda yer verdik.

Pamukkale Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkez Müdürlüğünde 657 sayılı Devlet Memurları Kanun'unun 4 üncü maddesinin B fıkrasına göre istihdam edilmek ve giderleri özel bütçeden karşılanmak üzere, Bakanlar Kurulu Kararma ekli "Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların" ek 2 nci maddesinin (b) fıkrasına göre yapılacak personel alımında başvuru şartları şu şekilde:

BAŞVURU ŞARTLARI

İlana başvuru yapacak adaylarda aranan genel şartlar şu şekilde:

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

- 657 sayılı Devlet memurları Kanun'unun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.

- 657 sayılı Kanun'unun 53. madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı bulunmamak

- Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılanlar başvuruda bulunamaz.

- Erkek adaylar için askerlik hizmeti şartı aranmamaktadır.

- 2018 yılı KPSS (B) grubu (KPSS(P3), KPSS (P93), KPSS(P94)) sınav sonuç belgesine sahip olmak.

- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

- Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumumun bulunmaması.

- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesi gereğince sözleşmeli olarak istihdam edilenler hizmet sözleşmesine aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde fesih tarihinden itibaren 1 (bir) yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.

BAŞVURU ŞEKLİ

Pamukkale Üniversitesi personel alımı yapacak adayların aşağıdaki evraklarla birlikte müracaatını internet üzerinden yapması gerekmektedir. 

www.pau.edu.tr adresi üzerinden yapılacak başvurularda aşağıdaki evraklar sisteme eklenecek.

- Diploma, geçici mezuniyet belgesi veya kare kodlu E- Devlet çıktısı.

- Adayların KPSS puan türü, yılı ve puanı ÖSYM web servisleri aracılığı ile alınacak olup, tercih edilen pozisyonda belirlenen KPSS puan türü ve yılı ile uygun olmaması durumunda başvuru işlemi gerçekleşmeyecektir.

Son Güncelleme: 12.08.2020 19:54
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.