Kocaeli Üniversitesi En Az Lise Mezunu 256 Personel Alımı Yapacak-Başvuru İnternetten

Kocaeli Üniversitesi tarafından bugün yayımlanan duyuruda sözleşmeli olarak 256 kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi. En az lise mezunu adaylar arasından yapılan personel alımında başvuru detayları haberimizde.

Kocaeli Üniversitesi En Az Lise Mezunu 256 Personel Alımı Yapacak-Başvuru İnternetten

Kocaeli Üniversitesi tarafından bugün yayımlanan duyuruda sözleşmeli olarak 256 kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi. En az lise mezunu adaylar arasından yapılan personel alımında başvuru detayları haberimizde.

20 Mayıs 2020 Çarşamba 02:57
Kocaeli Üniversitesi En Az Lise Mezunu 256 Personel Alımı Yapacak-Başvuru İnternetten

Kocaeli Üniversitesi 256 personel alacak.

Kocaeli Üniversitesi tarafından bir duyuru yayımlandı. 20 Mayıs 2020 tarihli kamu ilanında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/B maddesine göre, 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe giren “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar’a, göre Üniversite Hastanesi Başmüdürlüğü’nde görevlendirilmek üzere sözleşmeli kamu personeli alımı yapılacana yer verildi.

En az lise mezunu adaylar arasından yapılacak sözleşmeli kamu personeli alımında başvuru detayları şu şekilde:

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

A- Başvuru yapacak adaylarda, öğrenimle ilgili koşullar ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48'ınci maddesindeki aşağıda belirtilen Genel Şartlar aranır.

1. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak,

. Taksirli suçlar hariç olmak üzere; affa veya zaman aşımına uğramış yahut para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş, hükümlülüklerine ilişkin kayıtları adli sicilden çıkarılmış olsa bile, bir cürümden hükümlü bulunmamak veya soruşturma altında olmamak.

3. Başvuru tarihi itibariyle en az (18) yaşını tamamlamış olmak.

4. Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak.

5. 657 sayılı Kanunun 53. Maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevine devamlı yapmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı veya vücut sakatlığı ile engelli bulunmamak.

6. Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılanlar başvuruda bulunamazlar.

B- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesi gereğince, sözleşmeli olarak istihdam edilenler, hizmet sözleşmesine aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.

C- Daha önceden kurumumuzda çalışırken kurumumuzca iş akdi fesih edilenlerle, kendi isteği ile görevinden istifa edenlerin müracaatları kabul edilmeyecektir.

D- Eczacı pozisyonuna müracaat eden adayların 6197 sayılı Eczacılar ve Eczaneler Hakkında Kanun'un

2. 3 ve 4'üncü maddelerinde belirtilen şartları taşıması gerekmektedir.

E- 2018 KPSS (B) grubu sınavlardan lisans mezunları için KPSSP3, Önlisans mezunları için KPSSP93, lise mezunları için KPSSP94 puanı esas alınacaktır.

F- KPSS puan sıralamasıyla atanmaya hak kazanıp göreve başlatılacak olanlar, istihdam edilecekleri birimlerde aynı sınıftaki diğer personelin tabi olduğu çalışma saat ve usulüne tabi olarak çalışacaklardır.

G- Gerçeğe aykırı belge verenler ya da beyanda bulunanlar veya eksik evrak verdiği sonradan tespit edilenler ile istenen belgeleri ibraz edemeyenlerin başvuruları geçersiz sayılacak, sözleşmesi yapılmış olsa dahi iptal edilecek, hakkında yasal işlem yapılacaktır. 

ALIM YAPILAN KADROLAR VE BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

BAŞVURU

Başvurular basvuru.kocaeli.edu.tr internet adresine yapılacak. Şahsen ya da posta yolu ile başvuru kabulü olmayacak.

Başvuru evrakları ise şu şekilde:

1- 1 adet fotoğraf 2- Başvuru formu 3- 2018 KPSS sonuç belgesi fotokopisi. 4- Nüfus cüzdan fotokopisi. 5- Diplomanın önlü arkalı fotokopisi 6- Erkek adaylar için askerlik durumunu gösterir belge. 7- Başvurulan unvanda eğitim belgesi, sertifika veya çalışma belgesi istenmiş ise fotokopisi

KAMUBULTENİ.COM  |ANKARA

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.