Hacı Bayram Veli Üniversitesi Kamu Personeli Alımı İlanı-Mülakat Yok

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi bünyesine 4/B'li kamu personeli alımı için ilan yayımlandı. KPSS puan sınırı olmadan yapılacak personel alımında başvuru şartları ve tarihi haberimizde.

Hacı Bayram Veli Üniversitesi Kamu Personeli Alımı İlanı-Mülakat Yok

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi bünyesine 4/B'li kamu personeli alımı için ilan yayımlandı. KPSS puan sınırı olmadan yapılacak personel alımında başvuru şartları ve tarihi haberimizde.

05 Ekim 2019 Cumartesi 08:18
Hacı Bayram Veli Üniversitesi Kamu Personeli Alımı İlanı-Mülakat Yok

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi personel alacak.

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi tarafından bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda en az lise mezunu adaylar arasından 20 kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4. maddesinin (B) fıkrasına göre 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Kararnameye ekli 28.06.2007 tarih ve 26566 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar’a göre yapılacak kamu personeli alımında başvuru detayları haberimizde.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi bünyesine yapılan personel alımında başvuru genel şartları şu şekilde;

 • Başvuracak adaylarda yukarda belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartlar aranır
 • Lisans mezunları için 2018 KPSS (B) Grubu KPSSP3 puanı esas alınacaktır, Önlisans mezunları için 2018 KPSS (B) Grubu KPSSP93 puanı esas alınacaktır, Ortaöğretim mezunları için 2018 KPSS (B) Grubu KPSSP94 puanı esas alınacaktır.
 • Başvurularda "Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Yönetmelik Hükümleri uygulanır.
 • Adayların herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almamaları gerekmektedir.
 • Erkek aday için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak

657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/B maddesi gereğince, sözleşmeli olarak istihdam edilenler hizmet sözleşmesine aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri hâlinde, fesih tarihinden itibaren 1 (bir) yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.

KADRO DAĞILIMI VE BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

İlana başvuru yapacak adaylarda aranan özel şartlar ve kadro dağılımı şu şekilde;

BAŞVURULAR PAZARTESİ GÜNÜ BAŞLIYOR

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi bünyesine yapılan kamu personeli alımında başvurular 7-21 Ekim 2019 tarihleri arasında yapılacak. Başvuru yapmak isteyen adayların Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığına aşağıdaki evraklarla birlikte müracaat etmesi gerekmektedir.

 • KPSS sonuç belgesi
 • Başvuru Formu
 • Diploma Örneği
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • Askerlik Durum Belgesi (Erkek adaylar için)
 • Tecrübe belgesi (tecrübe istenen unvana ilişkin tecrübe belgesi ve SGK prim dökümü)
 • Adli Sicil Kaydı
 • Sistem Programcısı pozisyonuna başvuracak adaylar için istenilen programlama diline ilişkin belge.

KAMUBULTENİ.COM  | Ankara

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.