Dicle Üniversitesi KPSS'siz ve 60 KPSS ile Personel Alımı Yapıyor

Diyarbakır Dicle Üniversitesi, KPSS şartı olmadan ve KPSS 60 puan şartı ile personel alımı yapacağını duyurdu. 65 personel alımı için yayımlanan ilana başvurular , internet üzerinden alınıyor. Başvuru şartları ve diğer detaylar kamubulteni.com 'un haberinde. İşte detaylar.

Dicle Üniversitesi KPSS'siz ve 60 KPSS ile Personel Alımı Yapıyor

Diyarbakır Dicle Üniversitesi, KPSS şartı olmadan ve KPSS 60 puan şartı ile personel alımı yapacağını duyurdu. 65 personel alımı için yayımlanan ilana başvurular , internet üzerinden alınıyor. Başvuru şartları ve diğer detaylar kamubulteni.com 'un haberinde. İşte detaylar.

13 Nisan 2020 Pazartesi 08:47
Dicle Üniversitesi KPSS'siz ve 60 KPSS ile Personel Alımı Yapıyor

Dicle Üniversitesi personel alacak.

Bugün yayımlanan duyuruda Diyarbakır Dicle Üniversitesi, farklı kadrolarda istihdam etmek üzere personel alımı yapacağını duyurdu.

Giderleri Özel Bütçeden karşılanmak suretiyle, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4. maddesinin (B) maddesine göre Tam Zamanlı olarak çalıştırılmak üzere, Resmi Gazete ‘de yayımlanan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslarda yer alan Ek 2. Maddesinin (b) fıkrasına göre yapılacak kamu personeli alımında başvuru detayları şu şekilde:

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

- 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 48.maddesinde belirtilen şartları taşımak.

- Türk Ceza Kanunu’nun 53. Maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile kasten işlenen bir suçtan dolayı 1 (bir) yıl veya daha fazla süre ile hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, Milli Savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hile iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

- Lisans mezunları için 2018 KPSS(P3) ve ön lisans mezunları için 2018 KPSS (P93) puan grubu sınavına girmiş olmak.

- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

- Adayların; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi ve sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler” hükmüne uygun olması.

- Sağlık Bakanlığının 30/03/2020 tarihli Genelgesine istinaden, hali hazırda herhangi bir sağlık kuruluşunda görev yapanların başvuruları kabul edilmeyecektir.

- Adaylarla yapılacak hizmet sözleşmesinde belirtilen şartları yerine getirmeyenlerin sözleşmeleri bir ay içerisinde feshedilecektir.

- Kanun Hükmünde Kararname kapsamında kurumlarıyla ilişiği kesilenler veya sözleşmesi fesih edilenler başvuruda bulunamazlar.

- Gece veya gündüz vardiyalı çalışmaya engel hali bulunmamak.

ALIM YAPILAN KADROLAR VE ÖZEL ŞARTLAR

BAŞVURULAR İNTERNETTEN

Dicle Üniversitesi sözleşmeli personel alımı başvurusu internet üzerinden başladı. Başvurusunu yapmak isteyen adayların http://www.dicle.edu.tr/ adresine gitmesi ve başvuru formunu online olarak doldurması gerekmektedir. Başvuru sırasında aşağıdaki evraklar sisteme yüklenecektir.

-Nüfus cüzdanı fotokopisi.

-Diploma veya Geçici mezuniyet belgesi (barkotlu e-devlet çıktısı kabul edilecektir.)

-Lisans mezunları için 2018 KPSS(P3) ve ön lisans mezunları için 2018 KPSS (P93) sınav sonuç belgesi.

-Lisans Programından mezuniyet derece belgesi-transkript 100’ lük sistem (Eczacı İçin)

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.