Celal Bayar Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı Başvurusu Başladı

Manisa Celal Bayar Üniversitesi sözleşmeli kamu personeli alımı ilanı yayımladı. Yayımlanan ilanda üniversite hastanesi bünyesine 35 personel alımı yapılacağına yer verildi. İlan başvuru bilgileri haberimizde.

Celal Bayar Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı Başvurusu Başladı

Manisa Celal Bayar Üniversitesi sözleşmeli kamu personeli alımı ilanı yayımladı. Yayımlanan ilanda üniversite hastanesi bünyesine 35 personel alımı yapılacağına yer verildi. İlan başvuru bilgileri haberimizde.

03 Temmuz 2020 Cuma 00:02
Celal Bayar Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı Başvurusu Başladı

Manisa Celal Bayar Üniversitesi personel alacak.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek ve giderleri özel bütçeden karşılanmak üzere 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Kararnameye ekli 28.06.2007 tarihli ve 26566 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslarda yer alan ek 2’nci maddenin (b) fıkrasına göre 35 sözleşmeli personel alımı yapılacağına yer verildi. 

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

İlana başvuru yapacaklarda aranan şartlar şu şekilde:

- T.C. Vatandaşı olmak.

- Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

- Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

- Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

- 657 sayılı Kanun’un 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı bulunmamak.

- Başvuracak adayların, başvurduğu nitelik kodunun karşısında yer alan aranılan niteliklerin tamamını taşıyor olması ve bunu belgelendirmeleri gerekmektedir.

- 2018 yılı KPSS sınavına girmiş olmak. (Lisans mezunları için KPSS P3, Ortaöğretim mezunları için KPSS P94 puanı esas alınacaktır. Adayların 2018 yılı KPSS puanının, başvurduğu nitelik kodunda aranan öğrenim şartına uygun olması gerekmektedir.)

- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan, emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

- Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumun bulunmaması.

- Başvuracak adayların durumunun; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/B maddesi gereğince, “sözleşmeli olarak istihdam edilenler hizmet sözleşmesine aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren 1 (bir) yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olması.

ALIM YAPILAN KADROLAR

30 hemşire alımı : Sağlık Bilimleri Fakültesi, Hemşirelik Fakültesi ya da Sağlık Yüksekokullarının Hemşirelik lisans bölümlerinden mezun olmak

2 Ebe alımı: Sağlık Bilimleri Fakültesi ya da Sağlık Yüksekokullarının Ebelik lisans bölümlerinden mezun olmak.

3 Röntgen Teknisyeni Alımı: Sağlık Meslek Liselerinin Radyoloji Teknisyenliği bölümünden mezun olmak.

BAŞVURU

İlana başvurular bugün başladı ve 10 Temmuz tarihine kadar ilan.mcbu.edu.tr adresinden yapılacak. Şahsen ya da başka bir yolla başvuru olmayacak. Sadece internet üzerinden yapılan başvurular kabul edilecek.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.