Atatürk Üniversitesi Mülakatsız 466 Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor-KPSS'siz ve 50 KPSS ile

Erzurum Atatürk Üniversitesi bünyesine en az lise mezunu adaylar arasından personel alımı yapılacak. KPSS şartı olmadan ve 50 KPSS ile yapılacak personel alımında başvuru bilgileri haberimizde.

Atatürk Üniversitesi Mülakatsız 466 Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor-KPSS'siz ve 50 KPSS ile

Erzurum Atatürk Üniversitesi bünyesine en az lise mezunu adaylar arasından personel alımı yapılacak. KPSS şartı olmadan ve 50 KPSS ile yapılacak personel alımında başvuru bilgileri haberimizde.

25 Haziran 2020 Perşembe 00:36
Atatürk Üniversitesi Mülakatsız 466 Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor-KPSS'siz ve 50 KPSS ile

Atatürk Üniversitesi 466 personel alacak.

Erzurum Atatürk Üniversitesi tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda en az lise mezunu adaylar arasından mülakatsız 466 sözleşmeli personel alımı yapılacağına yer verildi. 

Atatürk Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkez Müdürlüğünde, giderleri özel bütçeden karşılanmak üzere 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4.maddesinin (b) fıkrası uyarınca sözleşmeli personel olarak istihdam edilmek üzere “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlkin Esasların” Ek 2. maddesinin (b) fıkrasına göre yapılacak sözleşmeli personel alımında başvuru bilgileri kamubulteni.com 'da.

BAŞVURU GENEL KOŞULLARI

1- Başvuracak adaylarda yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 Sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartlar aranır.

a-) Türk Vatandaşı olmak,

b-) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

c-) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

d-) Erkek adayların muvazzaf askerlik çağına gelmemiş, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, muaf, erteletmiş veya yedek sınıfına geçirilmiş olmak,

e-) 657 sayılı Kanunun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

2 - Eczacı pozisyonuna müracaat eden adayların 6197 sayılı Eczacılar ve Eczaneler Hakkında Kanun'un 2. 3 ve 4'üncü maddelerinde belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir.

3 - Ortaöğretim mezunları için 2018 KPSS (P94) puanı, Önlisans mezunları için 2018 KPSS (P93) puanı, Lisan mezunları için 2018 KPSS (P3) puanı değerlendirilecektir.

4 - Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılanlar başvuruda bulunamazlar.

5 - Başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 41. maddesinin "Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kumlu Karan ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler” hükmü gereğince halen kamu kurumunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 (b) maddesine göre sözleşmeli personel olarak çalışanlar Üniversitemiz ilanına aynı unvanda başvuru yapamaz Ancak ilgili mevzuat gereğince usule uygun olarak istifa edip 1 (bir) yıllık süre şartına tabi tutulmadan istihdam edilebilecek olanlar bu durumu belgelendirmek koşulu ile ilana başvuru yapabileceklerdir. Aksi takdirde bu maddeye aykırı dununu tespit edilenlerin atamaları yapılmayacaktır. (Sözleşme imzalama aşamasında ilgili belgenin ibrazı istenecektir)

6 - Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

7 - Tüm pozisyonlar için haftalık çalışma süresi 40 saati aşmayacak şekilde ilgili birimin yönetimi tarafından belirlenecek saatlerde görev yapma (gece dahil) şartını kabul etmek.

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI ve ALIM YAPILAN KADROLAR

BAŞVURU

İlana başvurular https://hastaneilan.atauni.edu.tr adresinden yapılacak. 

Başvuru yapacak adaylar aşağıdaki evrakları sisteme yükleyecek:

- KPSS Sınav Sonuç Belgesi
- Mezuniyet Belgesi (diploma ön ve arka yüzü veya karekodlu e-devlet kapısı çıktısı)
- Askerlik Durum Belgesi
- Adli Sicil Durum Belgesi (e-devlet kapısından oluşturulmuş belge)
- Başvurulan unvanda isteniyor ise iş tecrübesini gösterir onaylı belge veya sertifika
- SGK Hizmet Dökümü (İş tecrübesi istenilen pozisyonlarda barkodlu e-devlet kapısı çıktısı)

Kamu ilanları için TIKLAYIN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.