Alaattin Keykubat Üniversitesi 60-80 KPSS ile En Az Lise Mezunu Personel Alımı Yapacak

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi bünyesine en az lise mezunları arasından personel alımı yapılacak. 60-80 KPSS puan şartı ile yapılan personel alımında başvurular başladı.

Alaattin Keykubat Üniversitesi 60-80 KPSS ile En Az Lise Mezunu Personel Alımı Yapacak

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi bünyesine en az lise mezunları arasından personel alımı yapılacak. 60-80 KPSS puan şartı ile yapılan personel alımında başvurular başladı.

19 Şubat 2021 Cuma 06:44
Alaattin Keykubat Üniversitesi 60-80 KPSS ile En Az Lise Mezunu Personel Alımı Yapacak

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi personel alacak.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektörlüğü tarafından bugün Resmi Gazete'de ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda en az lise mezunları arasından tekniker, teknisyen ve mühendis alımı yapılacağına yer verildi. 

"Üniversitemize bağlı birimlerde çalıştırılmak ve giderleri özel bütçeden karşılanmak kaydıyla, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası uyarınca istihdam edilmek üzere, 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar “da yer alan Ek 2’inci maddenin (b) fıkrası gereğince yazılı ve/veya sözlü sınav yapılmaksızın, KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle aşağıda belirtilen pozisyonlara sözleşmeli personel alınacaktır." ifadeleri ile yayımlanan duyuruda detaylar şu şekilde:

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Üniversitenin personel alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyenlerin aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir:

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 40 ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak,

- Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

- Türk Ceza Kanunu’nun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak,

- Askerlik durumu itibariyle;  Askerlik ile ilişiği bulunmamak,  Askerlik çağına gelmemiş , Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

- 657 sayılı Kanun’un 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına, engel olabilecek akıl hastalığı ve vücut sakatlığı ile ilgili özrü bulunmamak,

- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesi gereğince, sözleşmeli olarak istihdam edilenler, hizmet sözleşmesine aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmeleri feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler,

- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak,

- Yapılacak görev gereği mesai saatleri dışında ve hafta sonları çalışmaya herhangi bir engeli olmamak. (Tüm unvanlar için geçerli)

- İş tecrübeleri ilan şartlarında belirtilen mezuniyetlerden sonrası olmalıdır.

- Başvuracak adayların aranılan niteliklerde belirtilen nitelikleri ve çalışma sürelerini; çalışmış oldukları kurumun antetli kağıdı ile ıslak imza ve kaşe ile onaylanmış yazı ve Sosyal Güvenlik Kurumu hizmet dökümü ile belgelendirilmesi gerekmektedir.

- Adaylar ilan edilen kadrolardan sadece birine başvurabilecek olup, birden fazla kadroya başvuru yapanların başvuruları kabul edilmeyecektir.

- Lisans mezunları için 2020 KPSS (B) Grubu KPSS P3 puanı esas alınacaktır. Ön lisans mezunları için 2020 KPSS (B) Grubu KPSS P93 puanı esas alınacaktır. Orta Öğretim Mezunları için 2020 KPSS (B) Grubu KPSS P94 puanı esas alınacaktır

​​​​​​BAŞVURU

Adaylar başvurularını aşağıdaki evraklarla birlikte yapacak. 

- 2020 KPSS (B) grubu sınav sonuç belgesi, (Sorgulama kodu net ve okunur olmalıdır.)

- Başvuru formu, (Fotoğraflı ve imzalı), (Unvan kodu ve unvanı belirtilmek zorundadır), (Üniversitemiz web sayfasından temin edilecektir.)

- Diploma veya mezuniyet belgesi aslı veya fotokopisi, (e-Devlet üzerinden alınan belge kabul edilecektir.)

- Nüfus Cüzdanı fotokopisi, (Net ve okunur olmalıdır.)

- Fotoğraf (2 adet), (Son 6 ay içinde çekilmiş)

- Askerlik Durum Belgesi, (Erkekler adaylar için), (e-Devlet üzerinden alınan belge kabul edilecektir.)

- Detaylı SGK Prim Dökümü, (e-Devlet üzerinden alınan belge kabul edilecektir.)

- Deneyim istenen pozisyonlar için mezuniyetinden sonra çalıştığına dair belge. (Çalışılan kurumun antetli kağıdında kaşeli, ıslak imzalı ve çalıştığı unvan belirtilmelidir.)

- Adli Sicil Kaydı, (e-Devlet üzerinden alınan belge kabul edilecektir.)

- Başvurulacak unvandaki aranan nitelikler bölümündeki belgeler.

Başvurular yukarıdaki evraklarla birlikte Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi, Personel Daire Başkanlığı, Kestel Mahallesi Üniversite Caddesi Alanya/ANTALYA adresine yapılacak. Başvurular şahsen ya da posta yolu ile olacak.

İlan metni için TIKLAYIN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Sena 2021-02-19 21:57:58

Neden kimya teknikeri yerine hep lise mezunu teknisyen alınıyor ön lisans boşuna mı okuyor insansanlar bu memlekette ben anlamiyirum yoksa üniversite okuyanlara bir gareziniz mi var

Avatar
Arif 2021-02-21 17:48:17

Antenli islak imzalı nedir acaba