50 KPSS ile Mülakatsız Büro Memuru ve Personel Alımı Yapılacak

Turgut Özel Üniversitesi bünyesine en az lise mezunu adaylar arasından personel alımı için duyuru yayımlandı. Resmi Gazete 'de yayımlanan duyuruda büro personeli ve çözümleyici alımı yapılacağına yer verildi. 50 KPSS puanı ile mülakatsız yapılacak kamu personeli alımında başvuru bilgileri yazımızda.

50 KPSS ile Mülakatsız Büro Memuru ve Personel Alımı Yapılacak

Turgut Özel Üniversitesi bünyesine en az lise mezunu adaylar arasından personel alımı için duyuru yayımlandı. Resmi Gazete 'de yayımlanan duyuruda büro personeli ve çözümleyici alımı yapılacağına yer verildi. 50 KPSS puanı ile mülakatsız yapılacak kamu personeli alımında başvuru bilgileri yazımızda.

27 Haziran 2020 Cumartesi 00:06
50 KPSS ile Mülakatsız Büro Memuru ve Personel Alımı Yapılacak

Malatya Turgut Özal Üniversitesi personel alacak.

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörlüğü tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda en az lise mezunu adaylar arasından büro memuru ve Çözümleyici Sistem Programcısı kadrolarına personel alımı yapılacağı duyuruldu. Resmi Gazete 'nin bugünkü sayısında yayımlanan kamu ilanının başvuru bilgileri yazımızda.

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4. maddesinin (B) fıkrasına göre 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Kararnameye ekli 28.06.2007 tarihli ve 26566 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar'ın ek 2. maddesinin (b) fıkrası uyarınca yapılacak kamu personeli alımında başvuru genel şartları şu şekilde:

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

- Bu Kanunun 40 ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak,

- Bu Kanunun 41 inci maddesindeki öğrenim şartlarını taşımak,

- Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

- Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

- Askerlik durumu itibariyle; Askerlikle ilgisi bulunmamak, Askerlik çağına gelmemiş bulunmak, Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya
yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

- 657 sayılı Kanun'un 53. Maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına, engel olabilecek akıl hastalığı ve vücut sakatlığı ile ilgili özürlü bulunmamak, nöbetli ya da gece çalışmasına engel sağlık probleminin olmaması.

B) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesi gereğince, sözleşmeli olarak istihdam edilenler, hizmet sözleşmesine aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmeleri feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.

C) Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

D) Yapılacak görev gereği mesai saatleri dışında ve hafta sonraları çalışmaya herhangi bir engeli olmamak. (Tüm unvanlar için geçerli)

E) Başvuran adaylarda Lisans mezunları için 2018 KPSS P3 puanı, Ön Lisans mezunları için 2018 KPSS P93, Orta Öğretim Mezunları için 2018 KPSS P94 puan türüne bakılarak değerlendirme yapılacaktır. Puanların eşit olması halinde mezuniyet tarihi önce olan bunun da eşit olması halinde yaşı büyük olan adaya öncelik tanınacaktır

ÖZEL ŞARTLAR

İlana başvuru yapacaklarda aranan özel şartlar ve kadro dağılımı şu şekilde:

BAŞVURU

Adaylar başvurularını www.ozal.edu.tr web adresinde bulanan Başvuru Formu ve aşağıdaki evraklarla birlikte  basvuru@ozal.edu.tr mail adresine 15 gün içinde yapacak.

Başvuru için istenen evraklar şu şekilde:

- Başvuru Formu (www.ozal.edu.tr adresinden temin edilecektir)

- Sınav Sonuç Belgesi

- Nüfus Cüzdan Fotokopisi

- İkametgah Belgesi (E-Devlet Üzerinden Alınan Belge Kabul Edilecektir)

- Diploma veya Geçici Mezuniyet Belgesinin Aslı veya Noter Onaylısı (E-Devlet Üzerinden Alınan Belge Kabul Edilecektir)

- Daha önce çalışmış ise SGK Hizmet Dökümü

- Adli Sicil Kaydı (E-Devlet Üzerinden Alınan Belge Kabul Edilecektir)

- Askerlik Durum Belgesi (Erkek Adaylar İçin) (E-Devlet Üzerinden Alınan Belge Kabul Edilecektir)

- Özgeçmiş ve sertifikalar.

- Fotoğraf (1 Adet)

Diğer kamu ilanları için TIKLAYIN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Merve 2020-06-27 02:04:32

Bu sertifikaların hepsi fazla. Ayrıca halk eğitimde hepside verilmiyor. Vatandaş ne yapsın anlamiyorum ki. Sadece bilgisayar sertifikası olsa neyse dicem

Avatar
Kişiye ozel 2020-06-27 11:33:56

Kişiye özel rezervasyon iştir arkadaşlar boşa çabalamayın

Avatar
mehmet 2020-06-27 11:18:46

4 yıl bilgisayar mühendisliği okudum hiç bir işe yaramıyor işe bak.

Avatar
Ragıp 2020-06-27 12:40:59

Kişi alınmış sadece kişinin özelliğine göre iş resmileştiriliyor, yasal hale getiriliyor

Avatar
Ragıp haklı 2020-06-27 15:15:18

İşe alacakları kişide vardr bu özellikler böyle bir kadro açmştrlar belki de yoktur kim bilebilir

Avatar
Ünal 2020-06-27 20:52:44

2 yıllık bılgısayar programcılığı okudum
4 yıllık bılgısayar öğretmenliği okudum yukseklisans yaptım ama bu kadar programı bır arada bileni gormedım ucak yapıp sizi ucuracak eleman mı arıyorsunuz ben anlamadım sizin istekleriniz için mi okuyoruz yoksa mufredatı mı hangisi yanlıs artık ayrt edemiyorum

Avatar
İşsiz bir işsiz 2020-06-27 22:04:43

Bu işverenler kafayı yemiş olmalı !

Avatar
Zeynep 2020-06-27 23:27:13

Yazık ne hallere sokuldu güzelim ülke .