Şehit Komiser Yardımcısının Adı ve Memleketi Açıklandı

Son dakika haberi: Şanlıurfa 'nın Halfeti İlçesi 'ndeki terör operasyonunda şehit olan komiser yardımcısının adı ve memleketi açıklandı.

Şehit Komiser Yardımcısının Adı ve Memleketi Açıklandı

Şehit komiser yardımcısının adı ve memleketi açıklandı.

Bugün sabah saatlerinde Şanlıurfa 'nın Halfeti ilçesinde PKK 'lı bölücü hain teröristler tarafından  düzenlenen operasyonda şehit düşen Komiser Yardımcısının Ankaralı Şükrü Can Kayadibi olduğu açıklandı.  Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü 'nde  şehit komiser yardımcısı için düzenlenen törenin ardından şehidin naaşı memleketi Ankara'ya gönderildi.

Şehidin Türk Bayrağına sarılı naaşı, Şanlıurfa Adli Tıp Kurumundan alındı. Meslektaşları tarafından naaşı alınarak Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Ek Hizmet Binası Bahçesi 'ne getirildi. Burada şehidin eşi, anne ve babası ile Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu ve diğer ilgililer katılımıyla şehit Kayadibi için tören düzenlendi.

Vali Erin, burada bir konuşma yaptı. Vali  düzenlenen törende yaptığı konuşmada, ay yıldızlı bayrağın göklerde ebediyete kadar dalgalanacağını belirterek, "Şükrü Can kardeşimiz ölümlerin en güzeliyle müşerref oldu. Hepimizin kısacık bir hayat sürdüğü bu dünyadan, hayatı nihayetlendirmenin en şereflisiyle ebediyete uçtu, Peygamber Efendimize komşu oldu." ifadelerini kullandı.

İl Müftüsü Mehmet Taştan'ın yaptığı duanın ardından şehit komiser yardımcısı Şükrü Can Kayadibi 'nin cenazesi, GAP Havalimanı'nda hazır bekletilen uçakla toprağa verilmek üzere memleketi Ankara'ya gönderildi.

Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesine bağlı Dergili Mahallesi'nde, sabaha karşı bölücü terör örgütü PKK mensuplarına yönelik operasyon düzenlenmiş ve 2 terörist etkisiz hale getirilmişti. Çıkan çatışmalarda, Komiser Yardımcısı Kayadibi'nin şehit olduğu, polis memurları Mahmut Aykal ve Ramazan Kaya'nın yaralandığı bildirilmişti.

KAMUBULTENİ.COM   | ANKARA