Korona Hastasından 500 TL'ye Tükürüğünü Alıp Patronunun Çayına Koydu

Adana'da meydana gelen olayda bir kişi, patronunun içeceğine, korona hastasından 500 liraya aldığı tükürüğü koydu.

Korona Hastasından 500 TL'ye Tükürüğünü Alıp Patronunun Çayına Koydu

Adana'da akıllara durgunluk veren olay.

Adana'da oto galerici olarak yaşamını sürdüren İbrahim Ünverdi isimli kişi, araba satışından kazandığı 215 bin lirayı ofise götüröesi için çalışanı Ramazan Ç'ye verdi. Bu kişi ise para ile birlikte ortadan kayboldu. Olaydan birkaç gün sonra Ünverdi. Ramazan Ç'ye ulaştı ve parasını istedi. Bu kişi ise tefeciye borcu olduğunu , bu nedenle parayı ona verdiğini söyleyerek telefonu kapattı. Ünverdi. , daha sonra aramasına araştırmasına rağmen Ramazan Ç'ye ulaşamadı ve “Param çalındıktan sonra diğer personelim yanıma gelerek, ‘Ramazan Ç. daha önce koronavirüs hastasından tükürüp alıp, içeceğine koymaya çalıştı’ diye itiraf etti. Ben böyle bir öldürme tekniği görmedim” ifadelerini kullandı.

Bundan 3 sene önce Ramazan Ç'nin yanına gelip iş istediğini söyleyen Ünverdi, ilk önce onu şoför olarak işe aldığını söyledi ve "Uzun bir süre çocuklarımı okuldan alıp, eve bırakıyordu. Baya bir güvenimi kazandı. Daha sonradan para işlerine girmeye başladı. Olayın yaşandığı sabah, otomobil satışı için kendisini notere çağırdım. Satışı yaptıktan sonra 215 bin lirayı kendisine verip, ofise bırakmasını istedim. Kasamın anahtarı bile onda var, o kadar güveniyordum. Parayı verdikten sonra aramama rağmen telefonlarımı açmadı. Olaydan bir gün sonra telefonla kendisine ulaştım. Paraya ihtiyacı olduğunu ve tefeciye borcu olduğu için aldığını söyledi. Kendisinden adalete teslim olmasını istedim. Benim sadece paramı değil, maneviyatımı da çaldı” dedi.

KORONA HASTASINDAN 500 LİRAYA TÜKÜRÜĞÜNÜ ALMIŞ

Parasının çalınmasının ardından diğer personeli 30 yaşındaki Kadir Canpolat'ın yanına geldiğini söyleyen Ünverdi, “Ramazan Ç., 500 lira karşılığı koronavirüslü hastadan tükürük satın alıp, içeceğime karıştırmaya çalışmış. Ben bu durumu param çalındıktan sonra öğrendim. Ben hayatımda ilk defa böyle bir öldürme tekniği gördüm. Allah'a şükür korona olmadım. Allah hep iyilerin yanındadır” ifadelerini kullandı.

"İÇECEKLERDEN İÇİRMEDİ"

Aylar önce ruhsatı unuttuğu için dükkana geldiğinde Ramazan Ç. ’nin hazırladığı sofraya denk geldiğini söyleyen diğer çalışan Kadir Canpolat ise, “İçeri girdiğimde güzel bir masanın hazırlandığını gördüm. Benim de karnım acıkmıştı. Masaya oturduğumda, o şahıs yanıma gelip yemeklerden ve içeceklerden içme, kalk, git dedi. Neden diye sorduğumda cevap alamadım. Bana yeme içme deyince ben şüphelendim. Bir şey varsa söyle dedim. İbrahim geleceği için hazırladığını söyledi. Ben de amacını sordum. Biraz daha sıkıştırınca korona hastası birisinden tükürük aldığını, ‘O tükürüğü İbrahim’in içeceğine karıştırıp onu korona hastası yapacağım’ dedi. Bunu duyar duymaz masayı kaldırıp İbrahim’i arayıp gelmemesini söyleyerek oyaladım. Aralarında kavga çıkmaması adına İbrahim’e bu durumu söylemedim’ dedi.