Hukuk Fakültesi Öğrencisi Gönüllü Stajyere Avukatlık Bürosunda Cinsel Saldırı

İstanbul'da meydana gelen olayda Hukuk Fakültesi genç öğrenci, gönüllü olarak staj yaptığı avukatlık ofisinde cinsel saldırıya maruz kaldı.

Hukuk Fakültesi Öğrencisi Gönüllü Stajyere Avukatlık Bürosunda Cinsel Saldırı

Stajyere taciz.

İstanbul 'da meydana gelen olayda, pandemi nedeniyle uzaktan eğitim gören, bu sırada da gönüllü olarak staj yapan Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi 4. sınıf öğrencisi , stajyeri olduğu ofiste 38 yaşındaki S.K. isimli kişinin tacizine uğradığını söyledi. 23 Ekim günü yaşanan olay sonrasında psikolojik tedavi olmaya başladığını söyleyen kadın, başına gelenleri anlattı. Sabah gazetesinden Yunus Emre Kavak'ın haberine göre, "Sesimi duyurmaya ihtiyacım var" diyen  kadın, "S.K., ofisteki stajyerleri adliyeye, sekreteri de para çekmeye gönderdi. Ofiste kimse yokken UYAP'tan dosya inceleme bahanesiyle beni odasına çağırıp bilgisayarını kullanmamı istedi." dedi.

ASANSÖRÜN KAPISINI TUTUP

Genç kız açıklamasının devamında da şunları söyledi:

"Öncelikle oturur halde dizini bacağıma yasladı. Sonra ayağa kalkıp bilgisayarın kontrolünü alma bahanesiyle bana arkadan iyice yaklaştı. Elini belime atıp, erekte bir halde bana arkadan yaslandı. Omuzlarımı tutup öpmeye çalıştığı sırada kurtulup hızla odasından çıktım. Ben eşyalarımı toplarken, asansörün kapısının önünde ve sonra da asansörün kapısını tutmak suretiyle gitmemi engelleyip açıklama yapmaya çalıştı."

"OFİSTEN ÇIKTIĞIM ANDA..."

"Ofisten çıktığım gibi adliyeye gidip hukuki süreci başlattım. Ofisteki kamera kayıtlarının incelenmesini istedik ancak bir gün önce sorunsuz çalıştığına dair kanıtları dosyaya sunduğumuz kameraların o gün bozuk olduğu iddia edildi. Hiçbir etik değer yargısı olmayan bu kişi avukatlık sıfatını haiz olamamalı. En ağır cezayı almalı ve toplum bu gibi kişilerden arındırılmalıdır.

Günbegün verdiğim kiloların ve sıçrayarak uyandığım uykuların hesabının sorulmasını istiyorum. Sürecin adil bir şekilde yürütülmesini istiyorum. Sesimi duyurmaya ihtiyacım var."

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA