Hayatı Kabusa Döndü: Parmağına Kürdan Batan Garson Ölümden Döndü

İstanbul'da meydana gelen olayda bir garsonun parmağına, masayı topladığı sırada kürdan battı. Kürdan, garsonun hayatını kabusa çevirdi.

Hayatı Kabusa Döndü: Parmağına Kürdan Batan Garson Ölümden Döndü

Parmağına kürdan batan garson ölümden döndü.

Nişantaşı'nda bir lokantada 37 yıllık garson 50 yaşındaki İsrafik Türkmen isimli kişinin, kürdan batması sonrası başıan gelenler şok etti. 

Geçtiğimiz aylarda garsonluk yaptığı işyerinde masayı toplamaya başlayan Türkmen, eline bez aldı ve masayı silmeye başladı. Ancak bu sırada garson, peçete arasında kullanılmış kürdanı görmedi. Kürdan bir anda Türkmen'in eline battı ve kanama oldu. 

Sabah Gazetesi'nde yer alan haberde Türkmen, "Elim kanayınca, ne olur ne olmaz, pandemi sürecindeyiz diyerek, elimi sıkıp iyice kanamasını, varsa mikrobun çıkmasını sağladım. Ertesi gün elim kızardı, şişmeye başladı. Doktora gittim. Tetanos iğnesi yaptı. Ancak iki gün sonra elim balon gibi oldu. Bu kez, Okmeydanı Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gittim. Oradaki doktor kürdanın kullanılmış bir kürdan olmasından dolayı enfeksiyon kapmış olabileceğimi söyledi. Birkaç gün izleme yapacaklarını söylediler.

Bir süre sonra parmağımdaki acıdan duramaz, uyuyamaz oldum. Hastaneye gittiğimde doktorlar ameliyat edilmesi gerektiğini söyledi. Ameliyat oldum. Enfeksiyonlu bölge temizlendi. Elim 1 ay boyunca alçıda kaldı. 25 gün süresince elimi doktorlarımın verdiği sıvıyla temizledim. Fizik tedavi gördüm. Yaklaşık 3 ay boyunca işime gidemedim." dedi.

HAYATIMI KABUSA DÖNDÜRDÜ

Kürdanın hayatını kabuse döndürdüğünü söyleyen Türkmen, "Bir kürdan hayatımı kabusa çevirdi. Şimdi yavaş yavaş elim, parmaklarım normale döndü. Yaşadığım bu acı dolu sürecin ardından vatandaşlarımıza çağrıda bulunmak istiyorum. Lütfen kullandığınız kürdanları peçeteye falan saklamayın. Açıkta görünür yerde olsun ki, benim başıma gelenler başka birinin başına gelmesin." dedi.

Söz konusu olay ile ilgili açıklama yapan Medipol Mega Hastanesi Tıp Fakültesi Hastanesi Öğretim Üyesi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Bahadır Ceylan,  batma olaylarında dikkatli olunması gerektiğini söyleyerek, "Kürdan, çivi, cam kırığı, ağaç kıymığı gibi yabancı maddeler enfeksiyonların deri altına geçmesinde önemli rol oynar. Mikroplar o cisim aracılığı ile deri altına girip orada enfeksiyon oluşturabilirler. Özellikle kullanılmış kürdan, bu anlamda çok tehlikedir. Zira, insanın ağız ve diş aralarında birçok mikroorganizma barınır. Bu da kürdan yoluyla başka birisine geçerse ölüme götürebilir. Basit bir çivi batmasından bacağı kesilen insanlar olabiliyor." ifadelerini kullandı.

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA