Cuma Namazı'nda 'Atatürk' Kavgası

Cuma Namazı sırasında Atatürk kavgası çıktı. Camide Zafer Bayramı hutbesinde Atatürk 'ün adının anılmamasına tepki gösteren vatandaşa saldırdılar.

Cuma Namazı'nda 'Atatürk' Kavgası

Cuma namazında Atatürk kavgası.

Bugün Büyük Zaferin yıldönümü. Ülkemizin düşman işgalinden kurtuluşu olan 30 Ağustos Zafer Bayramı Cuma gününe denk geldi. 

CUMA HUTBESİNDE ATATÜRK YOK

Bugün camilerde Cuma Namazında hutbenin konusu Zafer Bayramı 'ydı. Ancak hutbe metninde Kurtuluş Savaşı 'nın önderi Cumhuriyetin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk adı geçmedi. 

Önceki akşamdan bu yana Twitter üzerinde tepkilere neden olan bu durum bugün Camilere taşındı.

CAMİDE KAVGA ÇIKTI

Ankara Yenimahalle 'de Harb İş Sitesi içinde buluan Cami 'de tartışma çıktı. İmam Cuma Hutbesi 'ni okurken bir vatandaş , Mustafa Kemal Atatürk 'ten söz edilmemesine tepki gösterdi. Vatandaşın tepkisine camideki diğer vatandaşlar tepki gösterdi. 'Camiye ne yapmaya geldin', 'Bir şikayetin varsa git Diyanete' 'Provokatör' 'Sana ne geçmiyorsa' gibi sözler camide yankılanırken imam hutbesine devam etti.

Olaylar yatışıp hutbe bittikten sonra imamın sözleri ortalığı yine karıştırdı. İmam , 'Hutbe sırasında saygılı olunmalı. Namaz sırasında nasıl duruyorsak hutbe sırasında da o şekilde durmamız gerekiyor. Haddinizi bilmeniz gerekiyor' dedi.

İmamın bu sözleri sonrası cami cemaati tekrar ayaklandı ve itişmeler yaşandı. Ancak o sırada müezzin hemen kamete geçti ve ecemaati yatıştırdı.

BİRÇOK KİŞİ CAMİDEN ÇIKTI

Tartışmalar ve imamın sözleri  nedeniyle birçok kişi namazı kılmadan camiden çıktı.

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA