Ankara Etimesgut'ta Feci Olay: Okulda Dehşet Yaşandı

Son dakika haberi: Ankara Etimesgut 'ta feci bir olay meydana geldi. Yaşanan feci olayda güvenlik görevlisi okul müdürünü vurdu.

Ankara Etimesgut'ta Feci Olay: Okulda Dehşet Yaşandı

Son dakika : Ankara 'da dehşet.

Son dakika haberi Ankara 'dan geldi. Edinilen bilgilere göre Ankara'da bir okulun güvenlik görevlisi, tartıştığı okul müdürüne saldırdı. Saldırı sonucu okul müdürünü silahla yaraladıktan sonra intihar girişiminde bulundu.

Etimesgut ilçesinde bulunan Şehit Velit Bekdaş Anadolu Lisesi'nde güvenlik görevlisi olarak çalıoşmakta olan M.E, henüz belirlenemeyen nedenle okul müdürü Şerafettin Ali Gürüler ile tartıştı.

İkili arasında çıkan tartışma kısa sürede büyüdü ve kavgaya dönüştü. Kavgada okul müdürünü silahl yaralayan M.E, olay yerine gelen polis ekiplerinin teslim olması yönündeki uyarılarını duyduktan hemen sonra aynı silahla intihar girişiminde bulundu.

Ağır yaralanan zanlı ile okul müdürü hastaneye kaldırıldı. Tedavi altına alınan okul müdürü Gürüler'in hayati tehlikeyi atlattığı, M.E'nin ise durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

Polis ekipleri çevrede inceleme başlattı.

Öte yandan silah sesinin duyulmasının ardından okulun tahliye edildiği ve olay sırasında öğrencilerin içeride olmadığı öğrenildi.

Ankara Valiliği'nden konuyla ilgili yapılan açıklama

17.02.2020 günü saat 08.50 sularında ilimiz Etimesgut ilçesi Şehit Velit Bekdaş Anadolu Lisesinde okulda hizmetli olarak görev yapan Murat Ekinci, henüz bilinmeyen bir sebeple Okul müdürü Şerafettin Ali Gürüler'i makam odasında ateşli silahla vurarak yaralamış, akabinde aynı silahla intihara teşebbüs etmiştir

Olay yerine intikal eden görevlilerimizce yaralı şahıslar ivedilikle bölge hastanelerine sevk edilmiş, öğrencilerin okuldan güvenli bir şekilde tahliyesi sağlanmıştır.

Konuyla ilgili adli ve idari tahkikat çok yönlü olarak yürütülmektedir.

Kamuoyunun bilgisine sunulur