Acı Haber: Barış Pınarı Harekatı'nın İlk Şehidinin Adı ve Memleketi Açıklandı

Barış Pınarı Harekatı 'ndan acı haber geldi. Yapılan son dakika açıklamasında Piyade Sözleşmeli Er Ahmet Topçu 'nun şehit olduğu bildirildi. Barış Pınarı Harekatı 'nın ilk şehidine Allah 'tan rahmet diliyoruz.

Acı Haber: Barış Pınarı Harekatı'nın İlk Şehidinin Adı ve Memleketi Açıklandı

Son dakika haberi: 1 şehit 3 yaralı.:

Milli Savunma Bakanlığı tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Geçtiğimiz Çarşamba günü başlatılan Barış Pınarı Harekatı 'nda, Fırat 'ın Doğusunda bölücü terör örgütleri PKK/YPG 'li teröristlerle çatışma çıktı. Gece çıkan çatışmada bir askerimiz şehit olurken 3 askerimiz de yaralandı.

MSB 'den acı haber ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Barış Pınarı Harekat Bölgesinde 10 Ekim 2019 tarihinde PKK/YPG'li teröristlerle çıkan çatışmada bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, üç kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz."

ŞEHİDİMİZİN ADI AÇIKLANDI

Barış Pınarı Harekatı 'nda Piyade Sözleşmeli Er Ahmet Topçu şehit düştü. Şehidimiz Ankaralı.

ÖLDÜRÜLEN TERÖRİST SAYISI

Milli Savunma Bakanlığı Twitter adresi üzerinden yapılan açıklamada , harekat kapsamında şimdiye kadar 219 teröristin etkisiz hale getirildiğine yer verildi. MSB açıklaması şu şekilde;

"Fırat’ın doğusunda başarıyla devam eden Barış Pınarı Harekâtı’nda etkisiz hale getirilen toplam PKK/PYD-YPG’li terörist sayısı 219 oldu."