Zonguldak Valiliği'nden "Koronavirüs'ten Ölüm" Açıklaması

Zonguldak Valiliği , basında yer alan koronavirüs haberlerine ilişkin açıklama yaptı.

Zonguldak Valiliği'nden "Koronavirüs'ten Ölüm" Açıklaması

Sosyal medyada ve bazı basın yayın kuruluşlarında Zonguldak'ta bir hastanın yeni tip koronavirüsten öldüğüne yönelik çıkan haberlere yer verilen açıklamada, dün vefat eden 56 yaşındaki S.K.S. isimli hastanın 56 yaşında ve şeker hastalığı da olduğuna yer verildi. Açıklamada ayrıca şu ifadeler yer aldı:Yine 20 Mart'ta akciğer enfeksiyonu teşhisi nedeniyle hastaneye yatırılmış, 25 Mart'ta vefat etmiştir. Hastanın yapılan Kovid-19 PCR testi negatif gelmiştir.

Defin işlemi, ölüm olaylarında şüphe varsa teyit olmasa da her ihtimale karşı teyit varmış gibi tedbir amaçlı olarak gerekli önlemler alınarak yapılmıştır.

Ayrıca, vefatı nedeniyle bugün defnedilecek olan E.B. isimli 82 yaşında erkek hasta, dün Devrek Devlet Hastanesine solunum sıkıntısı nedeniyle başvurmuş olup yoğun bakım ihtiyacı olduğundan Atatürk Devlet Hastanesinde tedavi altına alınmış, vefat etmiştir. Vefat eden hastamızın alınan örnek sonucu henüz çıkmadığından yukarıda vurgulandığı gibi Kovid-19 pozitif gibi önlemler alınıp defnedilecektir.